Tegoroczni zwycięzcy karolinkowych konkurencji
Tegoroczni zwycięzcy karolinkowych konkurencji

Organizatorzy nagradzają nie tylko najlepszych wokalistów, ale również najlepszych kibiców. W tym roku najlepszy doping był dziełem podopiecznych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Rybniku Golejowie. Z kolei do Bełku trafiła nagroda za zwycięstwo w konkursie wiedzy o śląskich zwyczajach. Pytania dotyczyły m.in. śląskich tańców, strojów ślubnych, a nawet zastosowań „kiełbasy”, jak nazywano jedną z części garderoby. W czasie finału nie mogło też zabraknąć tańców Przygody. Tańce orawskie, huculskie i sądeckie zaprezentowała grupa Kaszuby.
W gronie najmłodszych uczestników festiwalu pierwszą nagrodę jurorzy przyznali Alicji Wystub z SP nr 19 w Rybniku Kłokocinie. Wśród uczniów klas czwartych, piątych i szóstych zwyciężył przedstawiciel Przygody i uczeń SP nr 2 Bartosz Sobik. To już jego piąte zwycięstwo w Karolince. Tym razem zaśpiewał „Dziewczyny z Beldonu”, piosenkę przygotowaną wspólnie z instruktorką Joanną Rzymanek. – Śpiew sprawia mi dużą przyjemność choć w czasie festiwalu zawsze jestem trochę stremowany. Na szczęście z roku na rok tej tremy jest mniej – mówi najbardziej utytułowany wykonawca w historii Karolinki. W kategorii duetów wywodzących się ze szkół podstawowych pierwsza nagroda przypadła w udziale Marii Olborskiej i Marcie Porwoł ze szkoły w Golejowie. W kategorii gimnazjów przyznano dwie równorzędne pierwsze nagrody, które trafiły do Ewy Kapszewicz z Przygody i Sandry Szewczyk z Łazisk Górnych. Ta ostatnia otrzymała również nagrodę publiczności. Wśród gimnazjalnych zespołów jurorzy najwyżej ocenili trio z Łazisk Górnych w składzie: Katarzyna Mrowiec, Gabriela Wróbel i Martyn Moska.
Wacław Mickiewicz chwalił wykonawców nie tylko za piękne wykonania, ale również za odkurzenie kilku już zapomnianych piosenek. Na zakończenie wykonawcy i publiczność wspólnie zaśpiewali tytułową „Karolinkę”.

Komentarze

Dodaj komentarz