post image
Konkurs indeksów


Nagrodzono studentów poszczególnych kierunków wszystkich trzech uczelni, posiadających indeksy z najwyższą średnią ocen.
Przedstawiciele samorządu studenckiego podkreślali znaczenie konkursu, który z jednej strony ma integrować studencką brać, a z drugiej pokazywać potencjał rybnickiego zespołu szkół wyższych jako ośrodka akademickiego. Na uroczystość zaproszono też rodziców laureatów. Ich rolę szczególnie podkreślał prof. Joachim Kozioł z Politechniki Śląskiej: – O rodzicach często się zapomina, a ja chcę wam pogratulować, że potrafiliście stworzyć odpowiednie warunki i wychować takie indywidualności, które my mogliśmy dzisiaj wyróżnić. Zwrócił też uwagę, że właśnie w Rybniku istnieje jedyny w Polsce i jeden z nielicznych w Europie wydział budowlano-architektoniczny. – Siłę uczelni można mierzyć liczbą stypendystów ministra edukacji. W ubiegłym roku na 30 tys. studentów Politechniki Śląskiej było ich trzech, a dwóch z nich studiowało tu, w Rybniku, z czego jestem absolutnie dumny – powiedział na koniec prof. Kozioł.
– Nam te oceny z indeksów mówią na pewno więcej niż rodzicom, bo na co dzień mamy też do czynienia ze studentami ledwie trójkowymi czy ledwie czwórkowymi i zdajemy sobie sprawę, ile trudu trzeba, by osiągnąć tak dobre wyniki – mówił z kolei prof. Jan Czempas z Akademii Ekonomicznej. Przewodniczący rady miasta Marek Krząkała, składając studentom gratulacje, życzył im „odwagi bycia mądrymi”.
Wyróżnienia IKI przyznano w sumie 18 studentom wszystkich uczelnianych wydziałów. Oprawę uroczystości stanowił koncert kwartetu wiolonczelowego złożonego z uczniów rybnickiej szkoły muzycznej im. braci Szafranków, podopiecznych profesora Leona Mielimąki.
W miniony czwartek w akademickim kampusie odbyły się też doroczne targi edukacji, w czasie których z ofertą trzech uczelni mogli się zapoznać przede wszystkim tegoroczni maturzyści.

Nagrodzeni studenci:
Akademia Ekonomiczna:
Magdalena Niedźwiecka (kierunek informatyka i ekonomia – 4,9),
Agata Hudek (ekonomia – 4,68);
Politechnika Śl.:
Marek Korbica (inżynieria miejska – 4,53),
Aleksandra Twardoch (budowlano-architektoniczny – 5,0),
Edyta Janus (budowlano-architektoniczny – 5,0),
Anna Maria Szandar (zarządzanie i marketing – 4,66),
Monika Krosny (energetyka komunalna – 4,53),
Maciej Andraszek (informatyka – 4,75),
Andrzej Janusiewicz (elektronika i telekomunikacja – 4,38),
Krzysztof Korbica (elektrotechnika – 4,56);
Uniwersytet Śląski:
Marzena Rzepka (historia – 4,79),
Joanna Krajewska (socjologia – 4,97),
Patrycja Purzycka (socjologia – 4,97),
Dominika Janeta (politologia – 4,92),
Wojciech Kiljańczyk (filozofia – 4,97),
Agnieszka Molenda (filologia romańska – 4,9),
Marta Poremba (filologia polska – 5,0),
Roland Krybus (filologia angielska – 4,66)

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.