Weekend ze Złotą Lirą


Otwarcie festiwalu nastąpi w piątek, 22 czerwca, o 15 na płycie rynku, gdzie po wcześniejszej paradzie ul. Sobieskiego zameldują się wszystkie orkiestry oraz zespoły taneczne i mażoretki. Zgodnie z tradycją w czasie ceremonii otwarcia zjednoczone orkiestry zagrają razem festiwalowy hymn, a potem każda z osobna zaprezentuje się w krótkich kompozycjach. Tego samego dnia festyn z udziałem orkiestr dętych odbędzie się w parku im. Czempiela w dzielnicy Niedobczyce. Rozpocznie się o 15 i potrwa przynajmniej do 23.
Sobota upłynie pod znakiem konkursowych przesłuchań, te od 8.30 do 16 trwać będą w Domu Kultury w Niedobczycach. O 15 w sąsiadującym z nim parku kolejny festyn z udziałem zespołów muzycznych.
Tegoroczną Złotą Lirę zwieńczy koncert galowy, który w Teatrze Ziemi Rybnickiej rozpocznie się w niedzielę o 19. Tam zostanie ogłoszony werdykt jury i rozdane główne trofea oraz wyróżnienia, w tym dla najlepszego dyrygenta i instrumentalistów. Publiczność usłyszy też koncert zdobywczyni Złotej Liry.
W sobotę i w niedzielę biorące orkiestry będą też koncertować w miejscowościach ościennych i w dzielnicach Rybnika. Złota Lira 2007 odbywa się pod honorowym patronatem ministra kultury i dziedzictwa narodowego, marszałka województwa śląskiego i prezydenta miasta.

Baner reklamowy

Komentarze

Dodaj komentarz