post image
Na każde ze spotkań założycielskich Uniwersytetu Trzeciego Wieku przychodzi coraz więcej chętnych

Są to nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale także ościennych miejscowości. Jak się okazuje, pomysł powołania tej instytucji to strzał w dziesiątkę – mówi Marcin Sieniawski.
27 i 31 sierpnia w magistracie odbyły się kolejne spotkania robocze inicjatorów pomysłu: władz miasta, stowarzyszenia Nasz Wodzisław i oddziału zamiejscowego WSHE z Łodzi. W rozmowach tych uczestniczyli także przyszli studenci. Omawiano kwestie organizacyjne. Wkrótce zakończą się remonty pomieszczeń uniwersytetu. Udało się je wygospodarować w budynku 4b magistratu. Dzięki temu, że mieści się w centrum miasta, studenci będą mieli łatwy dojazd.
Wiadomość ta bardzo ucieszyła Ewę Spas z Radlina, która uczestniczyła w spotkaniach organizacyjnych akademii. Wyszła z nich bardzo zadowolona i, jak mówi, nie może się doczekać rozpoczęcia zajęć. – Ta propozycja to świetny pomysł dla takich osób jak ja. Odkąd przeszłam na emeryturę, dysponuję większą ilością czasu, który chciałabym jakoś pożytecznie wykorzystać. Myślę, że zagwarantują mi to zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Szczególnie liczę na wykłady z filozofii i szeroko pojętej kultury. Mam nadzieję także na jakieś zajęcia z języków obcych. Przecież na emeryturze aktywne życie wcale nie musi się kończyć. To powinien być ten czas, kiedy nareszcie można poświęcić go sobie i zrobić coś dla siebie – mówi.
Inicjatorzy projektu zapraszają do uczestnictwa w zajęciach wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku. – Uniwersytet Trzeciego Wieku to propozycja dla tych, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, kształcić się i w ciekawy sposób spędzać czas wolny. Więcej informacji na ten temat udziela Joanna Stolarska pod numerem tel. 459 05 41.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.