Złoto dla siatkarzy

Siatkarze RMKS Rybnik okazali się rewelacją turnieju - w pierwszej szóstce znalazły się trzy zespoły z Rybnika, a duet Adam Grzelec - Mateusz Blic zdobył złoty medal.W finale rybniczanie pokonali zawodników MMKS Dąbrowa Górnicza 2:0, trzecie miejsce zajął MUKS Michałkowice, a czwarte MKS Poręba. Na piątym miejscu uplasowały się zespoły RMKS (Bazyli Kowalski i Michał Łata oraz Wawrzyniec Bonk i Sławomir Kowalczyk).* * *Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy był organizatorem mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej, w którym startowało osiem par wyłonionych w półfinałach spośród 52 drużyn.Po mistrzowski tytuł sięgnęła para gospodarzy - Paweł Rusek/Marcin Wika, wygrywając w finale z MKS MOS Płomień Sosnowiec (Roman Gulczyński/Maciej Łęski) 2:0 (21:17, 21:5). W meczu o trzecie miejsce MKKS Dąbrowa Górnicza (Emil Siewiorek/ Radosław Stromczyńśki) zwyciężyła z Płomieniem Sosnowiec (Mariusz Urbański/Tomasz Wasilkowiski) 2:0 (23:21, 21:16).