Wśród aniołów, opiekunów sportowców, nie mogło zabraknąć uskrzydlonego Adama Małysza. Zdjęcie: UM Wodzisław
Wśród aniołów, opiekunów sportowców, nie mogło zabraknąć uskrzydlonego Adama Małysza. Zdjęcie: UM Wodzisław

Najciekawsze prace oglądać można do końca stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Wodzisławiu Zawadzie.
Głównym celem organizatorów konkursu jest zachęcanie młodych ludzi do twórczej działalności plastycznej, a także pielęgnowania tradycji sztuki ludowej, jaką jest wyrób masy solnej. Istotnym elementem tegorocznej edycji było połączenie idei sportu z anielską cechą opiekuńczości i wytrwałości w dążeniu do celu.
Wyobraźnia młodych artystów, w połączeniu z wiedzą sportową, dały ciekawe efekty. Na wystawie można podziwiać stróżów piłkarzy, narciarzy, siatkarzy, tenisistów, łyżwiarzy, wioślarzy, spadochroniarzy. Nie zabrakło Adama Małysza ze skrzydłami czy anioła czuwającego nad Robertem Kubicą w samochodzie Formuły 1, a nawet uskrzydlonej „jedenastki” na boisku.
W tym roku konkurs cieszył się największym zainteresowaniem. Twórcy w wieku od trzech do 15 lat wykonali aż 1021 aniołków. Głównym organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 16 im. Adama Dzika w Wodzisławiu Śląskim. Przedsięwzięcie wspomagają natomiast Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Zawadzie, Urząd Miasta oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1.
Anioł, opiekun sportowców widziany okiem dziecka, jest absolutnie wyjątkowy. Zachęcamy do zwiedzania tej niepowtarzalnej, iście niebiańskiej wystawy.

Komentarze

Dodaj komentarz