Urzędnicy udostępnili swoim klientom kilka narzędzi, które mają im pozwolić oszczędzić czas i niepotrzebne nerwy. Zdjęcie: Adam Misa
Urzędnicy udostępnili swoim klientom kilka narzędzi, które mają im pozwolić oszczędzić czas i niepotrzebne nerwy. Zdjęcie: Adam Misa

– Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, bo klientów w naszym wydziale wciąż przybywa – wyjaśnia Arkadiusz Łuszczak, naczelnik wydziału komunikacji i transportu starostwa w Wodzisławiu Śląskim. W ubiegłym roku liczba klientów wydziału wzrosła o ponad 2 tys. osób w porównaniu z rokiem 2006. – Ta tendencja będzie się utrzymywała, bo samochodów przybywa u nas z roku na rok – ocenia Łuszczak.
Jak wyjaśnia, kamera internetowa to kolejne udogodnienie dla klientów, by ci jak najmniej czasu tracili w kolejkach. – Nie ułatwiają nam tego procedury urzędowe, które są coraz bardziej skomplikowane – stwierdza Arkadiusz Łuszczak. Dla przykładu, średni czas rejestracji samochodu w Niemczech wynosi 15 minut, w Polsce nawet ponad 40 minut.
Od ponad dwóch lat na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej wodzisławskiego starostwa można sprawdzić, czy można już odebrać dowód rejestracyjny czy prawo jazdy. W ubiegłym roku wprowadzono również możliwość umówienia się na wizytę w wydziale komunikacji. Obydwa rozwiązania się sprawdziły. Czy sprawdzi się również kamera internetowa? – Nie mamy złudzeń, że to rozwiązanie rozładuje nagle kolejki w naszym wydziale. Ale mamy jednak nadzieję, że przynajmniej niewielkiej części klientów pozwoli zaoszczędzić czas i niepotrzebne nerwy – uważa Łuszczak.Dziennie w wydziale komunikacji i transportu wodzisławskiego starostwa obsługiwanych jest około 300 klientów. Ale zdarza się, że nawet 400. – Najgorzej jest w poniedziałki i piątki oraz we wtorkowe popołudnia, kiedy pracujemy do godz. 17 – mówi Arkadiusz Łuszczak. Obsługę klientów mają usprawnić udogodnienia: możliwość umówienia się na wizytę w urzędzie, podgląd realizacji wniosku o wymianę dowodu rejestracyjnego i prawa jazdy oraz kamera internetowa. Wszystkie te narzędzia dostępne są na internetowej stronie www.powiatwodzislawski.pl w zakładce Starostwo Powiatowe, Wydział Komunikacji i Transportu. (Amis)

Komentarze

Dodaj komentarz