Raciborscy sportowcy zdobyli 46 medali, w tym aż 27 złotych. Zdjęcie: Starostwo Racibórz

W imprezach partnerskiego Rendsburga młodzież uczestniczyła już po raz drugi. W tegorocznych igrzyskach powiat reprezentowali lekkoatleci i pływacy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, piłkarze z klubów Unia OSiR-Racibórz i Start Pietrowice Wielkie, a także artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu i Centrum Kultury w Tworkowie.
– Reprezentacja sportowa zdobyła 46 medali, w tym aż 27 złotych, 15 srebrnych oraz cztery brązowe. Wynik ten zapewnił polskiej ekipie drugie miejsce w klasyfikacji łącznej – informuje Karolina Kunicka, rzecznik prasowy raciborskiego starostwa. Pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja gospodarzy, a trzecie Holandii.
Jak wyjaśnia Kunicka, głównym celem igrzysk w Rendsburgu jest zaprezentowanie dorobku kulturalnego i sportowego partnerów zagranicznych. – Sportowcy z różnych części świata rywalizują w różnych konkurencjach, zaś artyści prezentują swoje dokonania na specjalnych pokazach – mówi rzeczniczka raciborskiego starostwa.