Po pięć goli w meczu

Rzadkiego wyczynu, choć w ostatnich latach odnotowywanego przez nas co jakiś czas, dokonał Tomasz Sobeczko z Dębu Gaszowice. Po jego strzałach piłka pięciokrotnie zatrzepotała w bramce rywali.
Najbardziej emocjonujące spotkanie odbywało się Rudach. Piłkarze Buku przegrywali do 58. minuty meczu z Chałupkami 0:1. W ciągu kolejnych 10 minut zdobyli jednak trzy bramki, a ostatecznie w dwa kwadranse zdołali ich strzelić pięć.
Przed nowym sezonem najpoważniej dozbroił się Dąb Gaszowice, ściągając ośmiu graczy. Rywalami tego zespołu w walce o mistrzostwo powinny być zawsze solidne jedenastki Górek Śląskich i Gosława Jedłownik, ale także raciborskie Rafako. W drużynie beniaminka również dokonało się w przerwie letniej wiele istotnych zmian kadrowych.

Wyniki 1. kolejki: Buk Rudy Wielkie – Chałupki 5:1 (0:1) P. Bębenek 2, T. Bok, Zientek, M. Wanglorz – Tomaszewski, Krzanowice – Tworków 1:0 (0:0) Hnida, Samborowice – Bemat Lyski 4:1 (2:0) Karczewski 2, Cichoń, Złoczowski – Papierok, Dąb Gaszowice – Ocice Racibórz 7:1 (2:1) Sobeczko 5, Bąk, Sabek dla Gaszowic, Rafako Racibórz – Unia Turza Śląska 6:0 (3:0) Grabiniok 3, Halfar, Pytlik, Nowakowski, Naprzód Krzyżkowice – KS Kornowac 1:1 (0:1) Piela – Paweł Kowol, Górki Śląskie – Czarni Nowa Wieś 7:1 (3:1) Krupa 3, Mikler 2, Weiner, Zawada – Cieślik, Strzelec Rzuchów – Gosław Jedłownik 0:4 (0:1) D. Bober 3, Kowalewski.

1. Gaszowice 1 3 7:1