Szachy na rynku

W grupie dzieci do lat 12 zwyciężyła Anna Krupa, która zgromadziła 8 punktów, przed Piotrem Stępniem, Jakubem Kaziurem i Pawłem Pawletą (wszyscy MKSz Rybnik).W turnieju open niespodziewanie zwyciężyła piętnastoletnia Karina Szczepkowska, która zgromadziła 9,5 pkt w 11 partiach. Za nią znalazł się trzynastoletni Dawid Kobiałko 8,5 pkt.Karina Szczepkowska jest siedmoikrotną medalistką mistrzostw Polski, a rezem z Dawidem Kobiałką występuje w pierwszej lidze juniorów. Na trzecim miejscu uplasował się Czesłwa Sawczuk (Żory) 8 pkt, na miejscach 4. - 5. Piotr Bobrowski i Marek Bitman (MKSz Rybnik) po 7,5 pkt., na szóstym Małgorzata Napierała (Poznań) 5,5 pkt.W pierwszym z sześciu cyklicznych turniejów puchary trafiły niespodziewanie do juniorek. W najbliższą sobotę o 14 rozpoczną się zmagania szachistów w kat. do lat 12, a o 16 w kat. open. W każdej kategorii może startować po 12 zawodników, o udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń. Turnieje finansowane są z dotacji Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w Warszawie, a otrzymał ją Miejski Klub Szachowy w Rybniku w ramach programu „Godzina Tysiąclecia”, pilotowanego przez „Rzeczpospolitą”.