Odra bliżej Wisły

Dwoma kolejnymi rywalami podopiecznych trenera Ryszarda Wieczorka były beniaminki. Z Lechem uporali się w drugiej połowie, ze Szczakowianką – w ostatnich minutach meczu. Scenariusz obu spotkań był dość podobny, choć nie da się porównać dramaturgii jednego i drugiego. W Wodzisławiu gospodarze bardzo szybko zdobyli bramkę i oddali inicjatywę lechitom. Po strzeleniu wyrównującego gola nadal przeważali przyjezdni i nic nie wskazywało na to, że Odra zdobędzie w tym meczu komplet punktów. Po przerwie jednak na boisku pojawił się zupełnie odmieniony zespół, który szybko zatarł niekorzystne wrażenie z pierwszej połowy.W Jaworznie rozpoczęło się podobnie. Na 0:1 strzelił Piotr Rocki, wykorzystując podanie głową Jacka Ziarkowskiego w akcji zainicjowanej dośrodkowaniem Wojciecha Myszora.Po zmianie stron wodzisławianie atakowali, stwarzali sytuacje strzeleckie, ale bramki zdobywali gospodarze. W 85. minucie prowadzili 2:1 i cały stadion był przekonany o ich historycznym –pierwszym zwycięstwie w ekstraklasie.Kiedy sędzia techniczny pokazywał, że zostaną doliczone dwie minuty gry, na strzał z 30 m zdecydował się Wojciech Górski. Odbita od obrońców piłka trafiła pod nogi Michała Chałbińskiego, a ten nie zmarnował okazji do wyrównania. Wodzisławianie nie zdążyli się nacieszyć z uratowanego punktu; jaworznianie nie mogli sobie darować, że pozostało się zadowolić jednym punktem; sędzia Grzegorz Gilewski nie zdążył odgwizdać końca meczu (nie minęło jeszcze doliczane 120 sekund), gdy Paweł Sibik posłał długie dośrodkowanie na głowę Chałbińskiego. Strzelec wyrównującego gola przelobował bramkarza Garbarni i po raz drugi w odstępie dwóch minut wpisał się na listę strzelców.W sobotę kolejne emocje w derbowym pojedynku z Ruchem Chorzów. Chorzowianie nie wygrali jeszcze meczu w tym sezonie, ale w ich zespole występują ekswodzisławianie Marcin Malinowski, Jacek Matyja i Jan Woś, którzy przy Bogumińskiej czują się jak u siebie. Ta trójka zawodników będzie na pewno atutem Ruchu, ale nie oznacza to, że Odra ma duże szanse na pozostanie na dłużej w sąsiedztwie Wisły.Garbarnia Szczakowianka – Odra Wodzisław 2:3 (0:1) Tokarz 69., Kneżević 85. – Rocki 39., Chałbiński 89. i 90.Odra: Bęben, Madej, Sablik, R. Górski, Myszor (73. Pluta), W. Górski, Sibik, Grzyb (85. Kłus), Rocki, Jarosz, Ziarkowski (46. Chałbiński).