Psi spis powszechny?

Właściciel musi zadbać jedynie o tabliczkę, na której zostanie wybity numer identyfikacyjny. W razie zaginięcia zwierzęcia będzie mógł liczyć na pomoc strażników, a jeśli dojdzie do schwytania przed zgłoszeniem, uniknie grzywny. Ponadto służby, które odnajdą zwierzę, od razu będą wiedziały, kto jest jego opiekunem – tłumaczy Dawid Błatoń, rzecznik rybnickiej straży.
Taki system ewidencjonowania z pewnością podzieli właścicieli psów. Jak wyjaśnia rzecznik, są tacy, którzy wypuszczają zwierzę, by biegało samopas, nie zważając na zagrożenia, choć za takie praktyki można dostać nawet 250 zł grzywny. – Jeśli komuś zależy na czworonogu, w razie zaginięcia będzie chciał je szybko odnaleźć. Rejestracja z pewnością w tym pomoże – podsumowuje Dawid Błatoń. Udział w sondzie (www.sm.rybnik.pl) można wziąć do końca czerwca.

1

Komentarze

  • Posiadaczka psa Psi spis powszechny ??????? 21 maja 2009 18:21Ewidencjonowanie nieobowiązkowe ...poroniony pomysł , pilnowanie blaszki ;/. Psy powinny być spisane , blaszka może być , ale obowiązkowo miasto powinno dorzucić czipy . Cała masa psów ,,sama się wyprowadza ,, na spacery , a właściciel psa który bedzie ewidencjonowany a psiak mu np ucieknie z domu zapłaci mandat ...głupota ...mandat powinni płacić ci którzy unikają , płacenia podatków , szczepienia p/wściekliźnie ... bo niestety coraz więcej ludzi nie szczepi wiażąc to szczepienie z tym ze weterynarz moze podać liste właścicieli do UM . jestem jak najbardziej za ewidencją ale : Wszystkie psy obowiązkowo czipy no i blaszka moze być

Dodaj komentarz