Śpiewanie jazzu

W czwartek (17 września) w sali Sceny na Starówce rusza druga edycja Międzynarodowego Konkursu Jazzowego dla Muzyków Śpiewających „Voicingers Żory 2009” pod patronatem „Nowin”. Do soboty potrwają przesłuchania półfinałowe, w których wezmą udział artyści z Węgier, Australii, USA, Francji, Litwy, Hiszpanii, Szwecji, Chorwacji, Turcji i Polski. Początek zawsze o godz. 19, wstęp wolny.
- W sobotę poznamy trzech laureatów, którzy wystąpią w niedzielnym finałowym koncercie o godz. 17. W przerwie jurorzy wybiorą zwycięzcę. Drugą część koncertu o godz. 18.30 (bilet 20 zł) rozpocznie zdobywca Grand Prix. Po nim wystąpią specjalnie zaproszone na tę okazję znakomici artyści: Grażyna Auguścik, Belg David Linx, gwiazda europejskiej sceny jazzowej, Jorgos Skolias oraz żorzanin Grzegorz Karnas – informuje Karolina Widenka, przedstawicielka stowarzyszenia Kontrapunkt.
Ponadto od dziś 16 września do soboty konkursowi będą towarzyszyły wieczorne jam sessions w klubie Spinoza przy Rynku. Początek o godz. 21.30.Szczegółowe informacje na temat imprezy znajdziecie na stronie internetowej: www.voicingers.com

Baner reklamowy

Komentarze

Dodaj komentarz