W ubiegłorocznej gali biznesu uczestniczyli m.in. (od lewej) Andrzej Zabiegliński, wojewoda Zygmunt Łukaszczyk, Weronika Pawlicka-Jaworska, prezes spółki Euromot, i prowadzący Paweł Kontny. Zdjęcie: Piotr Sikora
W ubiegłorocznej gali biznesu uczestniczyli m.in. (od lewej) Andrzej Zabiegliński, wojewoda Zygmunt Łukaszczyk, Weronika Pawlicka-Jaworska, prezes spółki Euromot, i prowadzący Paweł Kontny. Zdjęcie: Piotr Sikora

Jakie trzeba spełnić warunki, by należeć do izby? – Przede wszystkim należy wypełnić deklarację członkowską. Wniosek rozpatruje zarząd, który podejmuje uchwałę o przyjęciu. Zrzeszeni w naszej organizacji przedsiębiorcy powinni zapoznać się ze statutem oraz przestrzegać jego zapisów – mówi prezes Andrzej Zabiegliński. Izba zapewnia przedsiębiorcom kompleksową obsługę informacyjno-szkoleniową, organizuje cykliczne spotkania, podczas których członkowie mogą nabrać wiedzy na temat m.in. prawa pracy i ekologii czy zarządzania zasobami ludzkimi.
Izba pomaga firmom w przeprowadzaniu szkoleń i świadczy usługi kancelaryjne. – Promujemy miejscowy biznes w kraju i zagranicą. Służą temu m.in. wyjazdy w ramach wymiany do świadczeń, publikacje polsko- i angielskojęzyczne, nagrody i odznaczenia, imprezy integrujące oraz udział w branżowych targach, np. budowlanych. Ponadto oferujemy usługi konsultingowe, pomoc prawną i z dziedziny ekonomii. Współpracujemy z organizacjami o podobnym charakterze w kraju i za granicą. Wykonaliśmy wiele projektów, w które mocno angażowali się nasi członkowie – zaznacza prezes Zabiegliński. Obecnie izba prowadzi trzy projekty. W ramach pierwszego, realizowanego razem z Niemcami i Holendrami, opracowuje podręcznik przygotowujący pracowników fizycznych firm do roli koordynatora robót budowlanych. Drugi obejmuje staże uczniów niemieckich szkół zawodowych w przedsiębiorstwach z naszego regionu. – Trzeci, współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny, wprawdzie nie jest adresowany wprost do naszych członków, stanowi jednak kontynuację szkoleń, które ŻIG opracowała i przetestowała w ścisłej współpracy z firmami z naszego subregionu. Aktualnie przygotowujemy się do realizacji kolejnych projektów, które będą służyły rozwojowi i podniosą konkurencyjność naszych firm – podkreśla prezes Andrzej Zabiegliński.



Wieczór jubileuszowy
Gala zacznie się o godz. 18.30. Wystąpią orkiestra kameralna Promenada oraz soliści: Dagmara Świtacz, Grażyna Bieniek, Adam Żaak i Michał Musioł. W programie arie z operetek m.in. Johanna Straussa, Ferenca Lehara i Jacquesa Offenbacha, muzyka musicalowa oraz piosenki kabaretowe. Galę poprowadzi Adam Żaak. Podczas spotkania przedsiębiorcy odbiorą odznaczenia państwowe, regionalne i lokalne, w planie jest też wręczenie nagród zwycięzcom dorocznego konkursu „Liga 5”, który promuje najlepsze żorskie firmy. (IrS)

Komentarze

Dodaj komentarz