20024006
20024006

Z „portowcami” przyjechał do Wodzisławia trener Jerzy Wyrobek, były trener Odry, który do tej pory najdłużej prowadził ją w rozgrywkach ekstraklasy.Po niezbyt ciekawej pierwszej części gry, druga dostarczyła sporo emocji. Gdy w 68. minucie Michał Chałbiński strzelił na 2:1, przyjezdni rzucili się do odrabiania straty. Trzy minuty później Stolarz uderza mocno zza szesnastki, piłka odbija się od wodzisławskiego obrońcy, sędzia nie przerywa akcji. Ławka rezerwowych Pogoni domaga się karnego. Trener Wyrobek podchodzi do bocznego arbitra, reklamuje rękę w polu karnym. Sędzia główny każe mu opuścić boisko. Resztę meczu nowy szkoleniowiec Pogoni ogląda z trybun.Emocje nie ustają do 80. minuty, gdy Romaniuk zobaczył drugą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Osłabieni szczecinianie nie są już w stanie zmienić losów meczu. Wszelkie złudzenia rozwiewa gol Piotra Rockiego z 86. minuty.Rocki obok Marcina Bębna był najlepszym piłkarzem na boisku. Bardzo dobry mecz rozegrał też strzelec bramki dla przyjezdnych – Michał Stolarz, który pojawił się na placu gry dopiero w drugiej odsłonie. Zapytany o to Jerzy Wyrobek odpowiedział tak samo jak przed dwoma tygodniami Bogusław Kaczmarek, tłumacząc wejście na boisko w drugiej połowie najlepszego w drużynie Groclinu – Zająca: nie jest przygotowany do gry przez 90 min.W Odrze natomiast zawodnik, który „etatowo” wychodził w pierwszym składzie i opuszczał boisko między 60. a 70. minutą, wytrzymuje już pełne 90 minut i zawsze gra na przyzwoitym poziomie. Piotr Rocki jest w tej chwili jednym z najmocniejszych punktów w zespole.Odra Wodzisław – Pogoń Szczecin 3:1 (1:0) Myszor 10., Chałbiński 68., Rocki 86. – Stolarz 58.Odra: Bęben, Madej, Sablik (70. żółta kartka), R. Górski, Myszor, Grzyb, W. Górski, Rocki, Jarosz (87. Pluta), Ziarkowski (72. Socha), Chałbiński (76. Kłus).