Pies w wielkim mieście

Pomysł na portal narodził się z potrzeby. Coraz więcej osób chce mieć psa. Niestety, często kupujemy zwierzę, a potem nie wiemy jak właściwie o nie dbać – mówi Robert Cebula z Urzędu Miasta w Jastrzębiu, prywatnie właściciel kundelka. Dodaje, że w Jastrzębiu jest zarejestrowanych 1600 psów (za tyle zwierząt odprowadzana jest opłata; wiele osób jest jednak z niej zwolnionych).
Na portalu można znaleźć informacje o tym jakiego psa wybrać. Powinniśmy kierować się przede wszystkim charakterem i potrzebami zwierzęcia, a nie jego urokiem. Kiedy już kupimy psa, powinniśmy zapewnić mu odpowiedni transport do domu czy mieszkania, a w nich odpowiednie miejsce do życia. Sporo miejsca poświęcono relacjom dziecko-pies. Okazuje się, że np. pojawienie się dziecka w rodzinie to prawdziwa rewolucja w życiu zwierzaka. Portal radzi, by czworonoga nie izolować od nowego członka rodziny, trzeba go oswajać z nową sytuacją.
Sporo miejsca poświęcono zdrowiu i higienie psów. Są informacje o weterynarzach oraz o salonach piękności dla zwierząt. Okazuje się, że tych ostatnich jest w Jastrzębiu aż sześć! Osobną zakładkę ma schronisko dla psów, które znajduje się w dzielnicy Szeroka. Na razie na portalu są informacje i tym w jaki sposób pieska można zaadoptować. W najbliższych dniach będą tam również umieszczane zdjęcia konkretnych zwierzaków, które są do wzięcia.
Są wreszcie porady prawne. Nie wszyscy właściciele czworonogów wiedzą bowiem, że za niesprzątanie po psie albo za niewyprowadzanie na smyczy grożą kary finansowe.

Baner reklamowy

Komentarze

Dodaj komentarz