Debiut Sari Ska Band
Zespół Sari Ska Band właśnie wydał debiutancką płytę. Krążek "100% Sari" ukazał się nakładem Jimmy Jazz Records. Sari Ska Band tworzą muzycy z Rybnika i Żor. - Jako Sari Ska Band gramy od 2004 roku. Wszystko zaczęło się w Żorach. W 2005 r. nagraliśmy pierwsze demo "Nasze SKA". Wystąpiliśmy wraz z zespołem Tabu w TVP3. Po koncercie na Przystanku Woodstock w 2007 r. wzięliśmy się do pracy nad długogrającym krążkiem - mówią muzycy.
Grupę bez przesady można nazwać orkiestrą. Gra w niej ośmiu muzyków. Instrumentarium jest więc bardzo bogate. O obliczu zespołu stanowi mieszanka wpływów reggae, ska, swingu i rocka. Do tego doskonale radząca sobie sekcja dęta, wyrazisty wokal, intrygujące klawisze, niezbyt często spotykanie w składzie rodzimych zespołów ska. Teksty osadzone są w śląskich realiach. Są bliskie codziennym problemom, ale podane z odpowiednią dozą luzu i poczucia humoru. Nie sposób nie wspomnieć o porywających kompozycjach. Większość z nich już przed wydaniem płyty stała się koncertowymi przebojami.
To wszystko decyduje o sporej wartości debiutanckiego krążka Sari Ska Band. Materiał na płytę został zarejestrowany latem i jesienią tego roku. Zawiera 14 własnych kompozycji grupy. Dominują skoczne, motoryczne kompozycje nawiązujące do stylistyki legendarnej wytwórni Two Tone. Nie brak także momentów bardziej nastrojowych, w których zespół bardziej zbliża się do miękkiego brzmienia rocksteady, nie odmawiając sobie wycieczek w stronę reggae i swingu.
Grupa znana jest już doskonale na polskiej scenie ska i reggae. Zarówno z racji kilkuletniego stażu scenicznego, jak i corocznych festiwali muzyki jamajskiej organizowanych w Żorach pod nazwą Sari Ska Fest.

Komentarze

Dodaj komentarz