20024306
20024306

Wielu sympatyków Odry obawiało się konfrontacji z Wisłą. Mieli w pamięci sromotne lanie, jakie tydzień wcześniej wodzisławianie zebrali w Zabrzu od Górnika. Tymczasem już po kwadransie gry na stadionie w Wodzisławiu zapanowała euforia. W 8. min Jacek Ziarkowski dośrodkował na pole karne. Tam najwyżej do piłki wyskoczył Rafał Jarosz i precyzyjną „główką” skierował ją do bramki. Nim zespół trenera Henryka Kasperczaka zdołał dojść do siebie, było 2:0. Szarżującego Piotra Rockiego w obrębie „szesnastki” sfaulował Maciej Stolarczyk. Sędzia Zbigniew Marczyk podyktował rzut karny, który po profesorsku zamienił na gola Paweł Sibik. Odra grała jak w transie. Szybko i pomysłowo przeprowadzane akcje raz po raz zmuszały „wiślaków” do rozpaczliwych interwencji. Świetny mecz rozgrywał Rocki. Trener Ryszard Wieczorek tym razem ustawił popularnego „Rocky’ego” w ataku. Ten nie zawiódł jego oczekiwań. Wprawdzie nie zdobył gola, ale był współautorem trzeciego trafienia dla Odry.Po przerwie wicemistrzowie Polski wzięli się do odrabiania strat. Po raz pierwszy do kapitulacji zmusił Marcina Bębna kapitan Wisły Kazimierz Moskal. Na kwadrans przed końcem meczu drugiego gola dla gości zdobył Marcin Kuźba. Wisła zwietrzyła szansę i pod bramką Odry raz po raz dochodziło do ostrych spięć. W ostatniej minucie gospodarze przeprowadzili kontrę, która omal nie przyniosła im czwartego gola. Wojciech Grzyb przegrał jednak pojedynek sam na sam z Hugues’em.– Moi zawodnicy zostawili na boisku dużo zdrowia i pokazali dobrą piłkę. Takie mecze muszą przyciągać ludzi na trybuny polskich stadionów. W pierwszej połowie zaprezentowaliśmy futbol z najwyższej półki. Po zmianie stron to Wisła dyktowała warunki gry. Górę wzięło lepsze wyszkolenie techniczne piłkarzy z Krakowa. Zespół Wisły to wciąż główny faworyt ligi, a my jakoś sobie radzimy – mówił po meczu trener Ryszard Wieczorek.Odra Wodzisław – Wisła Kraków 3:2 (3:0)1:0 Jarosz (8. min), 2:0 Sibik z karnego (14. min), 3:0 Ziarkowski (40. min), 3:1 Moskal (50. min) 3:2 Kuźba (75. min)Odra: Bęben – Madej, Sablik, R. Górski – Myszor, W. Górski, Sibik (86. Kłus), Grzyb – Jarosz, Ziarkowski (76. Chałbiński), Rocki (56. Pluta.