Metamorfozy hokeistów

Wygranej w Tychach nikt się nie spodziewał. Jastrzębianie nigdy w krótkiej historii swoich występów w ekstralidze nie wygrali na lodowisku z aktualnymi wiceliderami tabeli. Tymczasem w piątek sprawili nie lada sensację. Już po pierwszej tercji zespół pochodzącego z Tychów trenera Wojciecha Matczaka prowadził po golach Macieja Urbanowicza i Grzegorza Piekarskiego 2:0. Kiedy na początku drugiej odsłony Petr Lipina zdobył trzeciego gola, jasne stało się, że jastrzębianie sięgną po komplet punktów.
W niedzielę sympatyków jastrzębskiej drużyny czekał jednak zimny prysznic. Cracovia potrzebowała zaledwie 20 minut, by rozbić w puch marzenia gospodarzy o korzystnym wyniku. W pierwszej tercji Kamil Kosowski aż pięciokrotnie zmuszony był wyjmować krążek z własnej bramki. Krakowianie nie zamierzali na tym poprzestać. W efekcie skończyło się solidnym laniem.
– Cracovia była zdecydowanie lepsza. Po pierwszej odsłonie było już 0:5 i wszystko było jasne. My dopiero w trzeciej tercji zaczęliśmy jeździć i grać. Rywalowi wszystko wpadało, a u nas tylko Kowal trafiał. Na cztery strzały Sebastiana trzy wpadły do siatki – mówił po meczu Jacek Chrabański, drugi trener JKH.
Teraz zespół JKH GKS Jastrzębie czeka prawdziwy maraton spotkań na własnym lodowisku. Hokeiści rozegrają pięć kolejnych meczów na Jastorze. Już w piątek, 22 stycznia, podejmować będą Zagłębie Sosnowiec. A następnie czekają ich konfrontacje z Podhalem Nowy targ (24 stycznia), Naprzodem Janów (26 stycznia), GKS Tychy (29 stycznia) i ponownie z Cracovią (31 stycznia).

GKS TYCHY – JKH JASTRZĘBIE 2:6 (0:2, 1:1, 1:3)
0:1 Urbanowicz, 0:2 Piekarski, 0:3 Lipina, 1:3 Proszkiewicz, 1:4 Pastryk, 1:5 Zdrahal, 2:5 Krzak, 2:6 Kowalówka.
JKH: Kosowski – Wolf, Bryk, Lipina, Zdenek, Zdrahal – Piekarski, Dąbkowski; Urbanowicz, Kowalówka, Danieluk – Górny, Pastryk; Kulas, Kiełbasa, Kąkol – Lerch, Olszewski; Radwan, Mackiewicz, Szczurek.

JKH GKS JASTRZĘBIE – COMARCH CRACOVIA 3:10 (0:5, 2:3, 1:2)
0:1 Dudasz, 0:2 D. Laszkiewicz, 0:3 Pasiut, 0:4 Musial, 0:5 D. Laszkiewicz, 1:5 Kowalówka, 1:6 Dudasz, 1:7 Drzewiecki, 1:8 Drzewiecki, 2:8 Kowalówka, 2:9 Łopuski, 2:10 Witowski, 3:10 Kowalówka.
JKH: Kosowski – Wolf, Bryk, Lipina, Zdenek, Zdrahal – Piekarski, Dąbkowski, Urbanowicz, Kowalówka, Radwan – Górny, Pastryk, Kulas, Kiełbasa, Kąkol – Lerch, Mackiewicz, Szczurek.