Niewybuchy na autostradzie

Cztery artyleryjskie pociski pochodzące z czasów drugiej wojny światowej wykopali dzisiaj (21 stycznia) robotnicy firmy budującej odcinek autostrady A1 w Żorach. Natrafili na niewybuchy po południu, w rejonie skrzyżowania ulic Szczejkowickiej i Zielonej. Natychmiast wstrzymano pracę, a o znalezisku powiadomiono miejscową komendę policję, która wysłała na miejsce swojego pirotechnika. Po sprawdzeniu i potwierdzeniu, że znalezione niewybuchy to pociski artyleryjskie, zabezpieczono teren, wyznaczono strefę bezpieczeństwa i wezwano saperów z Wojskowej Jednostki Rozminowywania w Gliwicach. Do czasu ich przyjazdu stróże prawa utworzyli posterunek, pilnując znaleziska i okolicy przed ciekawskimi. Saperzy sprawdzili teren, zabrali pociski i wywieźli na poligon, gdzie je zdetonują.

2

Komentarze

  • miły, ale tym razem i niemiły Cenzurujecie lepiej niż 50 lat temu!!!! 25 stycznia 2010 20:04ale cóż......w koncu....po kimś się pewne rzeczy "dziedziczy"....
  • Byłymieszkaniec Ale czy aby napewno? 22 stycznia 2010 07:42"W rejonie skrzyżowania ulic Szczejkowickiej i Zielonej" buduje się chyba droga Racibórz-Pszczyna a nie autostrada A1.

Dodaj komentarz