Jastrzębski Węgiel wygrał w Bełchatowie!

Mecz w Bełchatowie dostarczył niesamowitych emocji. Pierwsze dwa sety zespół trenera Roberto Santilliego zagrał wręcz koncertowo. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla przewyższali gospodarzy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Pierwszą partię wygrali do 18, a drugą do 18. Trener mistrzów kraju Jacek Nawrocki wprowadził w miejsce Fransica Stephana Antingi Bartosza Kurka. Mariusza Wlazłego zastąpił Jakub Novotny Te zmiany poskutkowały. Bełchatowianie zaczęli grać lepiej. Efektem była wygrana w trzeciej odsłonie do 20. W czwartym secie Skra po dramatycznej końcówce wygrała 28:26 i doprowadziła do tie-breaku.
Kiedy po kilku minutach gry w piątej partii gospodarze prowadzili 5:1, wydawało się, że losy tego meczu są rozstrzygnięte. Tymczasem zespół Jastrzębskiego Węgla wziął się ostro do odrabiania strat. Dzięki świetnym zagrywkom Pawła Abramowa jastrzębianie nie dość, że zdołali zniwelować przewagę Skry,to jeszcze w końcówce wypracowali sobie przewagę, której nie oddali do końca.
W rywalizacji do trzech zwycięstw Jastrzębski Węgiel objął zatem prowadzenie 1:0. W piątek (7 maja) również w Bełchatowie odbędzie się drugi mecz pomiędzy tymi drużynami.