Remont stadionu na finiszu
Wreszcie miasto nie będzie wstydziło się stadionu MOSiR przy ul. Wolności, którego siermiężna infrastruktura przez długie lata nie zachęcała do oglądania imprez sportowych. Najpierw odremontowano trybuny, które zyskały ponad 900 nowoczesnych i wygodnych krzesełek, teraz odnowiono murawę boiska oraz jego otoczenie.
W ostatnich dniach specjalne urządzenie wprowadziło do ziemi na głębokość pięciu cm nasiona trawy. Fachowo nazywa się to zasiewem perforowanym. – Taka trawa rośnie szybciej – podkreśla Marek Utrata, wicedyrektor MOSiR, administrującego stadionem.
Na czas remontu czwartoligowa drużyna piłkarzy KS MOSiR Żory rozgrywała mecze na boisku w Baranowicach. Taka sytuacja potrwa jeszcze do jesieni, zanim na płycie stadionu przy Wolności nie ukorzeni się trawa.
Marek Utrata zapewnia, że murawa będzie odpowiednio gęsta i równa jak stół. Odnowiono także ogrodzenie od strony widowni. Zgodnie z przepisami Polskiego Związku Piłki Nożnej są w nim wyjścia ewakuacyjne. Ponadto część stadionowego placu wyłożono kostką. Modernizacja murawy i jej otoczenia kosztowała 230 tys. zł.

Komentarze

Dodaj komentarz