Rozlewisko na stawie Ławczok w Żorach, droga zamknięta

Wciąż nieprzejezdna jest droga z Żor do Jastrzębia przez Skrzeczkowice. Ruch sparaliżowała woda wylewająca się ze stawu Ławczok. Objazd prowadzi przez kopalnię Borynia. Nieprzejezdny jest także odcinek wiślanki pomiędzy ulicą Pszczyńską a ulicą Leśną, w kierunku Katowic. W tym miejscu ruch odbywa się wahadłowo. Ulewne deszcze podtapiają wiadukt kolejowy, pracownicy miejskiego wydziału zarządzania kryzysowego w Żorach monitorują na bieżąco sytuację. Ze względu na bezpieczeństwo zdecydowano o czasowym zamknięciu odcinka drogi, gdzie doszło do obsunięcia skarpy pod wiaduktem.

Policja radzi kierowcom, żeby przed wyruszeniem w trasę, sprawdzili, które drogi są przejezdne w internecie. Na stronie komendy wojewódzkiej, w prawym górnym rogu jest mapka, która odsyła na witryny poszczególnych komend. Policja na bieżąco informuje o objazdach i utrudnieniach w ruchu spowodowanych powodzią.

1

Komentarze

  • maxikaz co to za brednie 20 maja 2010 22:52Nie wiem skąd autor czerpał info do tego tekstu ale mówiąc delikatnie mija się z prawdą. Droga z Żor do Jastrzebia nigdy nie biegła przez Skrzeczkowice. Raczej obok. Poza tym przez cały okres podtopień Ławczok nie wyszedł poza swoje brzegi by zalać drogę. Dojazd z Żor do Jastrzębia był przez cały czas otwarty, choć przyznaję ze woda w Ławczoku była już tuż, tuż. Co do zalewiska w Skrzeczkowicach to faktycznie wystapiło na Świerkalńskiej ( droga z Rybnika na Żory ) ale już zostało usunięte.

Dodaj komentarz