Maciej Maleńczuk z pewnością pokaże prawdziwy show / Materiały prasowe
Maciej Maleńczuk z pewnością pokaże prawdziwy show / Materiały prasowe
Hitowo zapowiada się 33. Żorska Wiosna Młodości. Przez cały weekend w Parku Cegielnia odbywać się będą koncerty plenerowe. Impreza rozpocznie się w piątek – przemarszem ulicami miasta do Parku Cegielnia. Może przyjść każdy. Start o godz. 12. Na początek występować będą zespoły Made In (godz. 17), Faliński Band (godz. 18) i Bracia (godz. 20). Polecamy projekt Bracia – to formacja synów Krzysztofa Cugowskiego, wokalisty Budki Suflera. Panowie grają niezłego rocka.
W sobotę zaprezentują się: rybnicki Kurczat (godz. 16), Underground (godz. 17), Cree (godz. 18) i na koniec Strachy na Lachy (godz. 20). Polecamy zwłaszcza występy kapel z naszego regionu. Underground, którego muzycy wywodzą się z okolic Rybnika i Czerwionki, ma na koncie kilka płyt i przebojów. Warto zobaczyć Cree – to zespół Sebastiana Riedla, syna Ryśka Riedla, legendarnego wokalisty Dżemu. Strachy na Lachy to koncertowy żywioł pod przewodnictwem Krzystofa „Grabaża” Grabowskiego.
W niedzielę, 30 maja, usłyszymy: The Posit (godz. 17), Avocado (godz. 18) i Macieja Maleńczuka z projektem „Psychodancing” (godz. 20).
Ale Żorska Wiosna Młodości to nie tylko koncerty. W piątek na przykład podsumowana zostanie siódma edycja akcji Pola Nadziei (promującej ideę hospicjum). W niedzielę od 13 do 16 trwać będzie Dzień Dziecka na sportowo. Zapraszamy do Żor. Wstęp na wszystkie imprezy bezpłatny!
1

Komentarze

  • babajaga koncert 27 maja 2010 09:49Najbardzej zadluzone miasto na Śląsku funduje sobie koncerty , za pieniadze podatników .A podatki rosną , woda rosnie , czynsze rosną , śmieci rosną.D bani z taką gospodarnoscią

Dodaj komentarz