Ocieplają miejskie szkoły
Trwa termomodernizacja gmachu Zespołu Szkół nr 3 oraz przyległego do niego segmentu Żorskiego Centrum Organizacji Pozarządowych w osiedlu Sikorskiego. Projekt obejmuje m.in. wymianę okien, ocieplenie stropów i ścian wewnętrznych. Rzecz dotyczy nie tylko klas lekcyjnych, ale również sali gimnastycznej.
Jeden z radnych pytał na ostatniej sesji, czy miasto zamierza ocieplić pozostałe budynki użyteczności publicznej i czy przygotowało jakiś program w tym zakresie. Prezydent Waldemar Socha odparł, że magistrat opracowuje już taki dokument. Projekt obejmie sześć obiektów. Na początku maja urzędnicy złożyli wniosek do konkursu, który ogłosił marszałek województwa śląskiego. – Jeśli nie dostaniemy dotacji, to będziemy ocieplali pojedyncze budynki, w miarę możliwości budżetu miasta – zapowiedział Socha.
Dorota Marzęda, rzecznik prasowa magistratu, precyzuje, że do powstającego programu zaproponowano: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Osinach, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Karola Miarki, Zespół Szkół Specjalnych, Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkół nr 6 w os. Pawlikowskiego i Szkołę Podstawową nr 8 w Rogoźnej.

Komentarze

Dodaj komentarz