Podglądanie bocianów

Tam, gdzie kiedyś mieściła się stara słodownia i magazyny GS-u, powstało centrum społeczno-kulturalne. W otwarciu zmodernizowanego i przebudowanego obiektu wzięła udział Gabriela Lenartowicz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Nowoczesne centrum będą też mogli podziwiać goście oraz uczestnicy kolejnych Eko-Targów, które co roku organizowane są w Pietrowicach Wielkich. Jest to największa tego typu impreza w regionie, z której Pietrowice słyną już od dziesięciu lat.
Ciekawostką jest fakt, że na dachu odnowionego budynku znajduje się gniazdo bocianie. Na szczycie komina umieszczono kamerę, dzięki której będzie można w internecie podglądać skrzydlatych gości z Afryki. Bociany przylatują tutaj co roku.
W całkowicie przebudowanym centrum będą się mogły odbywać ekspozycje targowe, konferencje i szkolenia. Mają tu swoją siedzibę biblioteka oraz Gminne Centrum Informacji. Z tarasu widokowego na dachu budynku będzie można podziwiać piękne okolice gminy Pietrowice Wielkie. Remont kosztował 9,5 mln zł, z tego 6,8 mln zł gmina pozyskała ze funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego. – Kluczem do sukcesu była rewitalizacja obiektu poprzemysłowego, który będzie służył nie tylko tysiącom zwiedzających Eko-Targi, ale także mieszkańcom powiatu podczas wielu imprez i wystaw odbywających się w tym miejscu w ciągu całego roku. W ten sposób nowe pomieszczenia staną się wizytówką i symbolem Pietrowic oraz gospodarności ich władz – powiedziała na otwarciu prezes Gabriela Lenartowicz. W uroczystości wzięli także udział parlamentarzyści, władze gminy i powiatu.

Komentarze

Dodaj komentarz