Pietrowice znów były pełne energii
122 wystawców prezentujących swe oferty na 220 stoiskach i około 60 tysięcy zwiedzających, także z Czech oraz Opolszczyzny – to bilans XI Ekologicznej Wystawy „Ciepło Przyjazne Środowisku”.
Ciesząca się wielkim uznaniem ekspozycja odbyła się w dniach 7-8 maja w Pietrowicach Wielkich. Wystawcy zaprezentowali m.in. najnowsze technologie ekologiczne, wyposażenia ogrodów i gospodarstw domowych, a także inne atrakcje związane z ekologicznym stylem życia.
Targi ekologiczne zostały zainicjowane jedenaście lat temu przez miejscowych społeczników oraz przedsiębiorców. Obecnie stały się jedną z największych imprez wystawienniczych w południowej części Polski i na stałe już wpisały się w życie gospodarcze regionu. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Katowicach od początku wspiera tę inicjatywę, a od trzech lat jest jej współorganizatorem.
W tym roku w nowym budynku Centrum Społeczno-Kulturalnym odbyło się seminarium zatytułowane „Aktywizacja społeczności lokalnych na rzecz efektywności energetycznej”. Wzięło w nim udział ponad 100 osób, debata trwała kilka godzin. – Stworzenie przez gminy realnego programu efektywności energetycznej to najważniejsze dziś wyzwania ekologiczne dla samorządów. Chodzi przecież o to, aby mniej płacić za energię, mniej jej zużywać ale utrzymać taki sam komfort życia – powiedziała Gabriela Lenartowicz, prezes katowickiego WFOŚ, która objęła patronatem konferencję.
Baner reklamowy

Komentarze

Dodaj komentarz