Dżudocy przed MP

Na turnieju rozegranym w Gdyni, która będzie też gospodarzem MP, w kat. do 100 kg zwyciężył Artur Kejza, drugie miejsce zajęła Agnieszka Szymura (+78 kg), 5.Agata Kapuścińska (78 kg), 5.Ewelina Stanczewska (70 kg), 7.Bartek Piątek (66 kg).W minioną niedzielę w Opolu A.Kejza przegrał walkę o wejście do finału z Pawłem Nastulą, zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Na tej samej pozycji uplasowały się w swoich kategoriach E.Stanczewska i A.Szymura.- Wygrałem cztery turnieje ligi seniorów, potem nabawiłem się kontuzji. Jestem zadowolony ze swoich startów. Do mistrzostw Polski nie przygotowuję się specjalnie, zajmuję się pracą trenerską w klubie. Mam już kilka tytułów mistrzowskich w swojej kolekcji, więc kolejny nie jest moim najważniejszym celem- mówi o swoich szansach na medal MP A.Kejza.W rozegranych przed tygodniem w Rybniku eliminacjach do OTK juniorów młodszych awans do turnieju we Wrocławiu uzyskali: Marek Zawionka, Rafał Kaznocha, Magda Fojcik, Kasia Nowak, Renata Białdyga.Polonia Rybnik prowadzi nabór do klubu dzieci z klas I, II i III szkół podstawowych. Zgłoszenia są przyjmowane w Pawilonie Judo przy ul.Powstańców (obok krytej pływalni) od poniedziałku do piątku w godz. Od 16.30-18.30.