Szombierski w finale

Półfinał w Słowenii wygrał Szwed Peter Ljung, którego rybniccy miłośnicy żużla mieli okazję poznać w czasie niedawnego turnieju „O Złotą Lampkę Górniczą”. Rafał Szombierski zgromadził na swoim koncie 10 pkt (2,3,1,1,3) i został sklasyfikowany na miejscu piątym. Oczko wyżej uplasował się zielonogórzanin Rafał Kurmański, który również zdobył 10 pkt, ale wygrał o jeden bieg więcej. W ósemce, która awansowała do finału, zabrakło niestety miejsca dla drugiego rybniczanina Łukasza Romanka. W pierwszym swoim starcie Romanek był drugi, drugi bieg wygrał, ale w trzech kolejnych zdobył w sumie tylko dwa punkty. W tej sytuacji mógł marzyć jedynie o posadzie rezerwowego, ale w dodatkowym wyścigu przegrał z Anglikiem Edwardem Kennettem. Z rywalizacji o młodzieżowe mistrzostwo świata odpadł też zawodnik Dark Dog Gniezno Mirosław Jabłoński.W szwedzkim finale mistrzostw wystartuje aż pięciu Polaków, bo już wcześniej w niemieckim Abensbergu awans wywalczyli K. Kasprzak z Unii Leszno, J. Hampel z Atlasu i R. Miśkowiak z Polonii Piła.* * *Niezbyt udanie rozpoczęli młodzieżową ligą juniorzy RKM-u. W zaległym czwórmeczu ulegli na swoim torze zespołom Apatora Toruń (42 pkt) i Włókniarza Częstochowa (36). Rybniczanie zgromadzili na swoim koncie 32 pkt. W biegu siódmym na pierwszym łuku zabrakło miejsca dla juniora RKM-u Marka Szczyrby, który uderzył w bandę i strzaskał nogę. W szpitalu po wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego okazało się, że doznał wieloodłamowego złamania rzepki. Do końca zawodów zespół gospodarzy startował już w trzyosobowym składzie; najmniej doświadczony z młodzieżowców RKM-u Adrian Śmieja już wcześniej jako rezerwa toru uzupełnił skład trzyosobowej drużyny KSŻ Krosno, prowadzonej przez Antoniego Skupienia.RKM: Szombierski 13 (2,2,3,3,3), Szczyrba 2 (2,u,-,-), Romanek 10 (3,3,1,1,2), Ryszka 7 (1,1,1,3,1)* * *Pechowo zakończyli swoje starty w Grand Prix Danii obcokrajowcy RKM-u. Duńczyk Nicki Pedersen, który coraz częściej kradnie sędziom starty, dotarł co prawda do finału, ale z tego najważniejszego wyścigu został wykluczony za władowanie się w taśmę. Wciąż jednak zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc do Szweda Rickardssona 7 pkt.* * *W miniony weekend kilku zawodników RKM-u niestety bez większego powodzenia wystąpiło w turniejach towarzyskich. W Turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowa M. Węgrzyk był dziesiąty 6 pkt (0,0,0,3,3), a M. Staszewski czternasty 3 pkt (1,1,1,d,0). W Rzeszowie w XX memoriale E. Nazimka Pawliczek był dziewiąty 6 pkt (1,2,W,0,3), a R. Chromik dopiero piętnasty 2 pkt (d,0,d,0,2). Zwyciężył M. Kuciapa (14 pkt) przed P. Winiarzem (13+3) - obaj Jasol Rzeszów.* * *W najbliższą niedzielę 6 bm. o 17 na torze w Rzeszowie prowadzący w tabeli rybniczanie zmierzą się w walce o ligowe punkty z miejscowym Jasolem. Trener Grabowski zapowiada optymalny skład z Pedersenem i Poważnym, ostateczne decyzje podejmie po piątkowym treningu (g. 17). W czwartek w Gorzowskie para RKM-u Szombierski - Węgrzyk będzie walczyć o awans do finału mistrzostw Polski par klubowych. Rezerwowym będzie wychowanek miejscowej Stali M. Staszewski.