Dziesiątka w czołówce

Podopieczni Piotra Piekarczyka i Andrzeja Frydeckiego zdobyli w trzech spotkaniach przed własną publicznością zaledwie dwa punkty. Tym razem przegrali z beniaminkiem, co uchodzi może za największą niespodziankę kolejki, ale zwraca przede wszystkim uwagę na potencjał, który drzemie w zespole Janusza Pancera. W sobotę rybniczanie nacierali na bramkę Naprzodu Czyżowice od pierwszego gwizdka, ale na tablicy wyników już w 5. minucie widniał rezultat 0:1. Trzykrotnie po strzałach gospodarzy piłka lądowała na poprzece, dwukrotnie w całym meczu czyżowicki bramkarz wyciągał sprzed linii bramkowej piłki „nie do obrony”. W kolejnym meczu okazało się, że atak pozycyjny nie jest atutem piłkarzy Energetyka, a szybcy napastnicy znakomicie radzili sobie ze stwarzaniem groźnych sytuacji podbramkowych. Gdy na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem jeden z kontrataków zakończył się celnym strzałem, ubiegłoroczni mistrzowie raciborskiej klasy A, mogli się cieszyć z objęcia prowadzenia w tabeli.Inny nie mniej zaskakujący rezultat uzyskała jedenastka Pierwszego Chwałowice na boisku w Skrzyszowie. Gwiazda przegrywała już 0:2 z zespołem, który do tej pory był jedynie dostarczycielem punktów. Mecz zakończył się nieoczekiwanie remisem, a mogło dojść do prawdziwej sensacji.Na kilka minut przed końcem spotkania w Połomi sędzia podyktował rzut karny dla Rymera Rybnik. Jednak po strzale piłka przeszła wysoko nad poprzeczką. W kolejnym trudnym meczu Płomień pokonał rywala w tuż przed ostatnim gwizdkiem, dzięki czemu został wiceliderem tabeli.Niespodzianki z 5. kolejki sprawiły, że nadal wskazać na zdecydowanego faworyta. Między 1. a 10. drużyną ciągle tylko trzy punkty przewagi, a najbliższa kolejka znów może przynieść niewiele znaczące przetasowania: Rymer podejmuje Krzyżanowice, Pierwszy będzie się chciał pokusić o zwycięstwo w meczu z Czarnymi, zadowoleni piłkarze Naprzodu Czyżowice będą podejmować Gwiazdę, która zawiodła, a ROW czeka ciężka przeprawa w Jejkowicach.Wyniki 5. kolejki: Start Mszana - Jedność Jejkowice 2:1 (1:0) Leśniewski, Muszyński - Bugdoł, Energetyk ROW Rybnik - Naprzód Czyżowice 0:2 (0:1) Kozyra, Z. Adamczyk, Gwiazda Skrzyszów - Pierwszy Chwałowice 3:3 (1:2) Kaczorek 2, Kuchciński dla Gwiazdy, Naprzód Syrynia - Górnik Radlin 0:0, Chałupki - Krzyżanowice 0:0, Płomień Połomia - Rymer Rybnik 1:0 (0:0) Kucharzewski, Czarni Gorzyce - Naprzód Rydułtowy 1:1 (0:0) Szymiczek - Piskorek, Silesia Lubomia - Maxpol Kuźnia Raciborska 4:2 (2:1).1. Czyżowice 5 10 7:42. Połomia 5 10 12:113. Chałupki 5 9 10:6Rydułtowy 5 9 10:65. Mszana 5 9 6:56. ROW 5 8 16:77. Skrzyszów 5 8 11:88. Krzyżanowice 5 8 8:59. Lubomia 5 7 11:1110. Rymer 5 7 6:611. Jejkowice 5 6 9:612. Syrynia 5 6 7:813. Radlin 5 5 7:714. Maxpol 5 2 6:1515. Gorzyce 5 2 4:1316. Chwałowice 5 1 8:20