20033811
20033811

Podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka przespali pierwszą połowę. Stracili bramkę w 11. minucie po strzale Maxwella Kalu. Na szczęście dla nich tuż przed przerwą wyrównującego gola zdobył Marcin Radzewicz. Bramka do szatni zrobiła swoje. Po zmianie stron wodzisławianie zagrali zdecydowanie lepiej. W 57. min Wojciech Myszor wyskoczył najwyżej do dośrodkowania Marcina Nowackiego z rzutu rożnego i umieścił piłkę w siatce. Wydawało się, że po takich dwóch ciosach goście przestaną wierzyć w możliwość uzyskania przy Bogumińskiej korzystnego wyniku. Jednak już cztery minuty później Sergiusz Wiechowski stanął przed szansą wyrównania. Był wykonawcą rzutu karnego podyktowanego za faul na Kalu. Przegrał jednak pojedynek z Marcinem Bębnem, który obronił kolejną „jedenastkę” w swoich występach w ekstraklasie.W 69. minucie po raz drugi w podobnych okolicznościach na listę strzelców wpisał się Kalu. Gdy zanosiło się na obejrzenie najciekawszych 20 minut meczu, zdobywca gola otrzymał czerwoną kartkę za faul na Janie Ciosie. Na pewno było to znaczące osłabienie dla przyjezdnych, ale liczebną przewagę trzeba umieć wykorzystać. Bramki dla Odry zdobywali pomocnicy, którzy do końca meczu stwarzali większe zagrożenie pod bramką przeciwnika niż ich koledzy z ataku. W pierwszej linii w 66. min Łukasza Masłowskiego zastąpił Przemysław Pałkus, a w ostatnim kwadransie gry uczestniczył Mariusz Nosal, który zastąpił Wojciecha Grzyba. Zmiany w ustawieniu nie przyniosły jednak oczekiwanych efektów i dogodna okazja na zdobycie trzech punktów została zaprzepaszczona.Odra mogła i powinna ten mecz wygrać, ale podobnego zdania byli piłkarze beniaminka, którzy czekają na pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie. Po spotkaniu zwracali uwagę, że nie wykorzystali rzutu karnego.W nadchodzącej kolejce wodzisławianie będą podejmować drugiego z beniaminków, tym razem lidera rozgrywek. Zapowiada się więc kolejne spotkanie, w którym oba zespoły interesuje wyłącznie wygrana.Odra Wodzisław – Lukullus Nowy Dwór 2:2 (1:1) Radzewicz 44., Myszor 57. – Kalu 11. i 69.Odra: Bęben, Grzyb (78. Nosal), Cios, Jankowski, Myszor, Jarosz (46. Sokołowski), W. Górski, Kwiek, Nowacki, Radzewicz, Masłowski (66. Pałkus).