Niemal bez niespodzianek

Płomień przegrał ze Starem 0:3 i jest to najdotkliwsza porażka zespołu Połomi w rywalizacji z sąsiadami zza miedzy na własnym boisku w historii ich występów w piątej lidze. Dzięki odniesionemu zwycięstwu Start awansował na pozycję wicelidera, bo Chałupki i Naprzód Rydułtowy straciły punkty w zakończonych remisami spotkaniach z Maxpolem Kuźnia Raciborska i Naprzodem Syrynia. Dla drużyn z Chałupek i Rydułtów, które pozostają już jedynymi niepokonanymi, były to już czwarte remisy w tej rundzie.Niespodziewanie łatwo lider poradził sobie z Gwiazdą Skrzyszów. Widać, że po zwycięstwie w Rybniku czyżowiczanie poczuli się jeszcze pewniej.Energetyk ROW rzutem na taśmę wywiózł trzy punkty z Jejkowic, strzelając jedynego gola w meczu na kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania.Ostatnie miejsce w tabeli opuściła drużyna Pierwszego Chwałowice. Po nieoczekiwanym remisie wywalczonym w Skrzyszowie tym razem podopieczni Mariana Wilima pokonali Czarnych Gorzyce i przeskoczyli ich w tabeli.Piłkarzom Chałupek długo się będzie śniła druga połowa pojedynku z Maxpolem w Kuźni Raciborskiej. Do przerwy prowadzili 3:0 i wydawało się mało prawdopodobne, by ich przeciwnicy – którzy wcześniej zdobyli zaledwie dwa punkty – mogli się jeszcze przebudzić i uratować choćby punkt. Rzadko zdarza się, że drużyna prowadząca do przerwy 2:0, nie dowozi zwycięstwa do końca; aby roztrwonić trzybramkowe prowadzenie trzeba się naprawdę postarać.Bez bramek przed przerwą było na boisku w Niedobczycach. Rymer ostatecznie wygrał, aplikując przeciwnikowi trzy gole, ale po wynikach uzyskanych w ostatnich dwóch spotkaniach piłkarze narazili swoich sympatyków tą bezbramkową połową na dodatkowy stres.Wyniki 6. kolejki: Rymer Rybnik - Krzyżanowice 3:1 (0:0) Sobeszko, Rezner, Moskal – Kolorz, Maxpol Kuźnia Raciborska - Chałupki 3:3 (0:3) Wrzodak, Pielka, Humin - Brachman, Bolik, Pokorny, Górnik Radlin - Silesia Lubomia 2:2 (2:1) Pielorz, Morawiec - Sobol, Klimek, Naprzód Rydułtowy - Naprzód Syrynia 1:1 (0:0) Kwiatoń – Ochwat, Pierwszy Chwałowice - Czarni Gorzyce 3:0 (1:0) Piechota 2, M. Wojaczek, Naprzód Czyżowice - Gwiazda Skrzyszów 4:0 (1:0) Z. Adamczyk 3, Kucza, Jedność Jejkowice - Energetyk ROW Rybnik 0:1 (0:0) Reclik, Płomień Połomia - Start Mszana 0:3 (0:1) Muszyński, Szweda, Antończyk.1. Czyżowice 6 13 11:42. Mszana 6 12 9:53. ROW 6 11 17:74. Chałupki 6 10 13:95. Rydułtowy 6 10 11:76. Rymer 6 10 9:77. Połomia 6 10 12:148. Krzyżanowice 6 8 9:89. Lubmia 6 8 13:1310. Skrzyszów 6 8 11:1211. Syrynia 6 7 8:912. Jejkowice 6 6 9:713. Radlin 6 6 9:914. Chwałowice 6 4 11:2015. Maxpol 6 3 9:1816. Gorzyce 6 2 4:16