Krzepki Borowik

Na piłkarskich boiskach rośnie agresja – kibice biją piłkarzy, a jeden z największych autorytetów polskiej piłki nie tyle nie potępia takiego zachowania, co znajduje powody, które je sprowokowały; piłkarze biją arbitrów, a niejeden z kibiców niezależnie od spodziewanych kar nałożonych na klub i zawodnika, łudzi się, że taki incydent może mieć wpływ na poziom sędziowania...W 43. minucie meczu pomiędzy Borowikiem Szczejkowice a Baranowicami arbiter odgwizdał rzut wolny za faul przed polem karnym gospodarzy i ukarał jednego z miejscowych zawodników żółtą kartką. Decyzja sędziego rozzłościła piłkarza. Skończyło się na rękoczynach, po których młody arbiter nie mógł kontynuować spotkania.Z pozostałymi meczami siódmej kolejki wydział gier i dyscypliny nie będzie miał większego kłopotu. W każdym z nich przeważały sportowe emocje. Wygrywali faworyci. W najciekawszym pojedynku beniaminek z Jastrzębia podejmował beniaminka ze Stanowic. Lepsi okazali się gospodarze, którzy dzięki odniesionemu zwycięstwu nadal przewodzą tabeli.Wyniki 7. kolejki: Naprzód Zawada – Płomień Ochojec 3:1 (1:1) Burek, Masłowski, Dubak dla Zawady, Górnik II Jastrzębie – Ruch Stanowice 2:1 (0:0), Skrbeńsko – Jedność Grabownia 7:0 (3:0) Czyż 3, Borawski, Miąsko (karny), Ceglarek, samobójcza, Wielopole – Czarni Przegędza 3:3 (1:0) Skupień, Helwig, M. Olejarz dla Wielopola, Polonia Łaziska – Hadex Szeroka 1:0 (1:0), Orzeł Palowice – MOSiR Żory 1:4, Forteca Świerklany – MKS Radziejów 4:0, Borowik Szczejkowice –Baranowice 1:1 mecz przerwany przed zakończeniem I połowy z powodu pobicia sędziego przez zawodnika gospodarzy.1. Jastrzębie II 7 18 24:62. Zawada 7 17 18:53. Świerklany 7 14 17:104. Łaziska 7 13 14:105. Skrbeńsko 7 12 18:86. Stanowice 7 12 16:107. Ochojec 7 11 11:108. Baranowice 6 10 13:99. Wielopole 7 9 15:1710. MOSiR Żory 7 8 11:811. Przegędza 7 7 12:1412. Radziejów 7 7 11:1513. Palowice 7 7 8:2014. Szczejkowice 6 5 8:1515. Szeroka 7 1 2:1916. Grabownia 7 0 1:24