Szczęście sprzyja lepszym

src="20034106pg" tppabs="http://www.nowiny.rybnik.pl/pic/20034106pg" align="left"> Już po meczu z Widzewem wodzisławski szkoleniowiec mówił, że w piłce nożnej nie zdobywa się punktów za wrażenia artystyczne, mając przede wszystkim na uwadze remisowe spotkanie z Legią i przegrane z Groclinem. W tych dwóch pojedynkach piłkarze Odry pokazywali futbol widowiskowy, stwarzali optyczną przewagę, ale schodzili z boiska pokonani i rozczarowni. Po ostatnim spotkaniu przy Bogumińskiej odtańczyli na murawie taniec radości, choć w opinii trenera przyjezdnych lechici grali przez 80 minut, a do Odry należało zaledwie 10. W tym czasie Marcin Nowacki dwukrotnie pokonał Waldemara Piątka.W 74. minucie za faul Krygera na Nosalu słowacki arbiter Richard Havrilla podyktował rzut karny, a poznańskiemu zawodnikowi pokazał czerwoną kartkę. Gdy Nowacki zamienił „jedenastkę” na gola, osłabieni goście rzucili się do odrabiania straty. Efekt tego był taki, że kilkakrotnie poważnie zagrozili bramce Marcina Bębna, ale w końcu po bardzo dobrym zagraniu Błażeja Jankowskiego do Nowackiego, nie zdołali przerwać kontry zakończonej strzałem z około 20 m ponad głową wychodzącego z bramki Piątka.Potencjał Lecha w porównaniu z Odrą może się wydawać miażdżący, ale klub z Wodzisławia nieprzypadkowo zyskał sobie na przestrzeni ostatnich lat markę jednego z najlepiej promujących swoich graczy w naszej lidze.W sobotnim spotkaniu poza strzelcem dwóch goli Marcinem Nowackim, znakomicie spisywał się Marcin Bęben. To głównie dzięki jego fantastycznej postawie gospodarze zachowali czyste konto, bo przeciwnicy okazji do zdobycia bramki mieli bez liku.W dziewiątej kolejce Odra spotka się w Polkowicach z Górnikiem. Po tym meczu należy się spodziewać pierwszych wyjazdowych punktów w tym sezonie. Jednak niezależnie od wyniku tego spotkania, najciekawszym w Wodzisławiu wydarzeniem rundy jesiennej powinien być pojedynek w dziesiątej kolejce z Wisłą.Odra Wodzisław – Lech Poznań 2:0 (0:0) Nowacki 74. (karny) i 84.Odra: Bęben Myszor (46. Jarosz), Madej, Sablik, R. Górski, Grzyb, W. Górski, Kwiek, Nowacki, Nosal (77. Jankowski), Radzewicz (85. Masłwoski).