20034309
20034309

O sukcesie marketingowym w tych warunkach nie mogło być mowy, ale organizatorom udały się dwie rzeczy: wyleczyli wielu kibiców z euforii, w jaką wpadli po wywalczeniu awansu do ekstraligi, i uzmysłowili zawodnikom RKM-u, jak trudny będzie przyszłoroczny sezon. W konfrontacji z doświadczonymi parami z drużyn ekstraligowych rybniczanie wypadli dość mizernie. Z dwóch par RKM-u dobrze spisał się tylko Roman Chromik, który najwyraźniej postanowił zapewnić sobie miejsce w przyszłorocznej drużynie „rekinów”. Chromik jeździł jak z nut: przy czterech zwycięstwach w sześciu wyścigach zdobył 14 pkt, zapewniając swojej parze piąte miejsce. Niestety, jego partner Łukasz Romanek jeździł słabo i w sześciu startach zdobył ledwie jeden punkt. Druga, teoretycznie silniejsza para RKM-u Węgrzyk – Szombierski z dorobkiem 11 punktów zajęła ostatnie, siódme miejsce. Startujący z gorączką Węgrzyk zdobył 9 pkt, zaś Szombierski po trzecim, niezbyt udanym starcie wycofał się z turnieju.Zwyciężył duet Atlasu Wrocław Sławomir Drabik – Tomasz Jędrzejak (25 pkt), który o jeden punkt wyprzedził parę Włókniarza Częstochowa Sebastian Ułamek – Grzegorz Walasek (24 pkt), Trzecie miejsce wywalczyli Rafał Dobrucki i Jacek Rempała z Unii Leszno (20).– Myśleliśmy, że po tym ostatnim meczu z Tarnowem na dzisiejszy turniej wybierze się jednak znacznie większa liczba widzów. Pokrzyżowała nam nieco plany choroba Protasiewicza i nieobecność Romana Poważnego, który po zdobyciu z drużyną Togliatti tytułu mistrza Rosji musiał wziąć udział w spotkaniu zespołu z tamtejszymi dygnitarzami. Usprawiedliwiłbym startującego z wysoką gorączką Węgrzyka. Z dobrej strony pokazał się Roman Chromik. Nasze plany co do niego są już sprecyzowane; zrobimy wszystko, by został w Rybniku. Prowadzimy, a raczej próbujemy prowadzić, rozmowy z 16 zawodnikami startującymi w cyklu Gran Prix, ale na razie chyba wszyscy odpoczywają po ciężkim sezonie, bo nikt łącznie z Pedersenem nie odbiera telefonów. Trzeba ich zrozumieć, pewnie wkrótce wszystko się wyjaśni – mówił po kończącym sezon turnieju Aleksander Szołtysek, prezes RKM-u.Wyniki: 1. Atlas Wrocław 25 (T. Jędrzejak 14, S. Drabik 11), 2. Włókniarz Częstochowa 24 (S. Ułamek 14, G. Walasek 10), 3. Unia Leszno 20 (R. Dobrucki 13, J. Rempała 7), 4. ZKŻ Zielona Góra 18 (A. Huszcza 9, R. Okoniewski 9), 5. RKM II 15 (R. Chromik 14, Ł. Romanek 1), 6. Apator – Włókniarz 12 (T. Bajerski 6, Z. Czerwiński 6), 7. RKM 11 (M. Węgrzyk 9, R. Szombierski 2)