20034310
20034310

Dominika Mosler, Arleta Mlytz, Marzena Kwaśnik i Agata Macionczyk pokonały AZS AWF Kraków 45:33 i KKS Kraków 45:26; w meczu półfinałowym uległy AZS-AWF Wrocław 33:45, a w walkach o trzecie miejsce pokonały UKS Zagłobę Warszawa 45:43. Bohaterką tego spotkania została czternastoletnia D. Mosler, która w decydującym pojedynku (przy stanie 33:40) pokonała swoją przeciwniczkę 12:3. Brązowe medalistki MP są uczennicami Sportowego Gimnazjum nr 2 w Radlinie, a ich trenerzy to Krzysztof Urbański i Bolesław Mika.* * *W II Pucharze Polski juniorów w szpadzie rozegranym w Krośnie triumfował Daniel Skatuła. Radliński szermierz okazał się najlepszym zawodnikiem w stawce 88 szpadzistów z 18 klubów Polski i Ukrainy. W finałowej walce D. Skatuła pokonał Piotra Nemeca z AZS-AWF Wrocław 15:11. 23. miejsce zajął Sebastian Kral, a 32. Waldemar Dudkiewicz.W rywalizacji juniorek 5. miejsce w Krośnie zajęła D. Mosler, 20. była M. Kwaśnik, a 27. A. Macionczyk.