Jeśli system się sprawdzi, zostanie wprowadzony także w innych przedszkolach w Rybniku / Dominik Gajda
Jeśli system się sprawdzi, zostanie wprowadzony także w innych przedszkolach w Rybniku / Dominik Gajda

W przedszkolu jak na szychcie w kopalni. Przyprowadzając dziecko, musisz odbić dyskietkę. Tak samo jest wtedy, kiedy odbierasz pociechę. To rozwiązanie pilotażowo wprowadzono w Przedszkolu nr 11 w rybnickim osiedlu Nowiny. Jeśli się sprawdzi, będzie funkcjonowało również w innych placówkach na terenie miasta. W jaki sposób system działa? Rodzice bądź opiekunowie otrzymali karty (każdemu malcowi przypisano je indywidualnie), które należy odbić dwa razy – przy wejściu z dzieckiem do przedszkola i przy wyjściu, po ubraniu pociechy.

Co ważne, każdy rodzic ma dziesięć minut przed rozpoczęciem zajęć i dziesięć minut po zadeklarowanym czasie. W przypadku na przykład dziecka zapisanego od godziny 7 do 14 mama lub tata powinni odbijać kartę najwcześniej o godzinie 6.50 i najdalej o godzinie 14.10. Odbicie karty przed 6.50 i po godzinie 14.10 skutkuje naliczeniem dodatkowej opłaty w wysokości 40 złotych! Ma to m.in. zdyscyplinować rodziców.

Całkowity koszt montażu i wdrożenia systemu w Przedszkolu nr 11 wyniósł 3132 zł. – System ten jest testowany w tej jednej placówce i dopiero wynik pozwoli nam stwierdzić, czy będzie on montowany w pozostałych przedszkolach – mówi Lucyna Tyl, rzeczniczka prasowa rybnickiego magistratu. System, nazwany ATMS Kids, przygotowała rybnicka firma Alan Systems. Służy on do rozliczania czasu i kosztów pobytu dziecka w przedszkolu, przy uwzględnieniu różnego rodzaju dofinansowań i wymogów uchwały. Ułatwia pracę administracyjną przedszkola, dostarcza niezbędne raporty.

– Rodzic ma wgląd w dane dotyczące swojego dziecka, które zostały zgromadzone przez system, dzięki platformie komunikacyjnej ePrzedszkole.com pl. Platforma umożliwia przedszkolu m.in. publikację ogłoszeń, zdjęć, jadłospisu itp. Doskonałym rozwiązaniem jest także system mejlowych oraz esemesowych powiadomień – wyjaśnia Katarzyna Tum, marketing manager w Alan Systems.

ATMS Kids sprawdził się już w wielu miastach Polski. Ułatwia on pracę m.in. przedszkolom w Knurowie, Celestynowie, Augustowie, Bieruniu, Chełmie, Myślenicach itp.

3132 zł – tyle kosztowało wprowadzenie systemu rejestracji w Przedszkolu nr 11 w Rybniku

 

Baner reklamowy

Komentarze

Dodaj komentarz