post image

Do zdarzenia doszło 27 grudnia około godziny 17 na ulicy Wolności w Zwonowicach. – Kierujący oplem zafirą 41-latek (poruszający się w kierunku Rybnika) zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z volkswagenem golfem. Wydmuchał na alkomacie prawie 2 promile – zaznacza nadkomisarz Aleksandra Nowara, rzecznik prasowa rybnickiej policji. Kierowca drugiego samochodu był trzeźwy.

Sprawca kolizji to kapłan z terenu gminy Gaszowice. Ksiądz dr Łukasz Gaweł, rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Katowicach, powiedział nam, że spowodowanie kolizji po pijanemu jest aktem nagannym, a nawet grzesznym, szczególnie wtedy, gdy dopuszcza się tego osoba duchowna. Biskup dysponuje wobec takiego księdza środkami, wynikającymi z prawa kanonicznego.

– To upomnienie kanoniczne, pozbawienie pełnienia urzędu lub nakaz podjęcia leczenia odwykowego. Ponadto kapłan, tak jak każdy obywatel, podlega prawu państwowemu. Ksiądz sprawca kolizji ze względu na stan zdrowia nie pełni obecnie w kościele żadnych urzędów. Mieszka w prywatnym domu. Kuria monitoruje jego sprawę – mówi ksiądz dr Łukasz Gaweł.

Komentarze

  • masakra masakraTo jakaś masakra.. ukarać jak normalnego obywatela
  • wojt Posadzićna 2 lata, nie pełni żadnych funkcji a kase trzepie. A mowa tu o złym stanie zdrowia, toż to nałogowy alkoholik, po co komu taki kleszcz
  • .... ehjak pił to miał zły stan zdrowia no tak...
  • rybniczanka ujawnić!gdzie i z kim pił ? i jaki dobry BRACISZEK pozwolił mu wsiąść do samochodu i jechać????PILNE ! no chyba że soku jabłkowego tyle wychlał że aż tak duże promile wyszły!!!
  • Eterno Vagabundo A może... ...jak się go u Kamedułów Do rekluzji wrzuci, To wtedy się biedak, Solennie nawróci ???

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.