Bez zmian

Niewiele się zmieniło także po 20. kolejce, w której lider i wicelider zdołali wywieźć po trzy punkty z boisk wymagających przeciwników. Teoretycznie trudniejszą przeprawę miały Krzyżkowice, które rozgrywały spotkanie z rezerwami wicelidera czwartej ligi. Przyszłość prowadziła do przerwy, ale ostatecznie uległa przyjezdnym, zmniejszając w znacznym stopniu szansę na skuteczną rywalizację o mistrzostwo.Ze swojego występu nie są pewnie zadowoleni piłkarze Tworkowa, którzy przespali pierwszą połowę i wywieźli z Rud tylko jeden punkt. Buk gra już w zasadzie o pietruszkę, tworkowianie natomiast gdyby zdobyli komplet punktów, nadal utrzymywaliby wygodną pozycję do ataku na mistrzostwo.Unia II Racibórz drugi raz z rzędu zremisowała w stosunku 3:3, powstrzymując „Dęby” z Gaszowic. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie Unii Turzy Śląskiej z Bematem Lyski. Beniaminek prowadził do przerwy 2:1, a po zmianie stron podwyższył prowdzenie. Korzystny dla niego wynik utrzymywał się aż do 88. minuty. Jedenastka gospodarzy – ku zadowoleniu swoich sympatyków – nie broniła wyniku, ale nadal dzielnie atakowała. Gdy w 88. minucie wyprowadziła bardzo groźnie zapowiadającą się kontrę, wróżącą zdobycie czwartej bramki, stało się odwrotnie. Niewykorzystanie tej znakomitej okazji zemściło się stworzeniem niebezpieczeństwa pod ich bramką jeszcze w tej samej akcji, a w konsekwencji utratą gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry szczęście znów uśmiechnęło się do gości i miejscowi musieli się zadowolić punktem za remis.Wyniki 20. kolejki: Przyszłość II Rogów – Krzyżkowice 2:3 (1:0) Błędowski, Tanżyna – Szmelich 2, Kubica, Odra Nieboczowy - Czarni Nowa Wieś 0:1 (0:0) Malina, Unia II Racibórz - Dąb Gaszowice 3:3 (1:2) Halfar, Frydryk, Mazur – Zientek, Kostka, Śleziak, Buk Rudy Wielkie – Tworków 2:2 (2:0) Jeziorski, Popławski dla Tworkowa, Samborowice – Studzienna 4:2 (3:1) Żymełka 3, D. Karasiewicz dla Samborowic, Kornowac – Pstrążna 0:0, Włókniarz Nędza – Adamowice 3:0 (1:0) J. Depta, Pielczyk, Kozicki, Unia Turza Śląska – Bemat Lyski 3:3 (2:1) Stepczuk, Miszczak, Pietyra – Jureczko, Bywalec, Sitek.1. Nowa Wieś 20 41 50:262. Krzyżkowice 20 39 63:353. Tworków 19 36 45:214. Rogów II 20 34 51:355. Nędza 20 34 44:346. Samborowice 20 32 41:397. Lyski 19 32 40:408. Unia II 20 31 42:409. Kornowac 20 28 37:3310. Gaszowice 20 28 32:3011. Rudy Wlk. 20 28 48:4812. Adamowice 20 22 37:4513. Nieboczowy 20 17 24:4914. Pstrążna 20 16 26:5315. Turza Śl. 19 12 22:3616. Studzienna 19 4 17:60