Dwornik: Po pierwsze rozwój gospodarczy

 

 

Aktywność władz samorządowych, a w szczególności prezydenta w zakresie działań proinwestycyjnych w sposób oczywisty wpływa na rozwój gospodarczy naszej gminy. Uwarunkowania strukturalne i przestrzenne Rybnika nie należą do wyłącznych i jedynych wskaźników branych pod uwagę przez potencjalnych inwestorów. Zwłaszcza w gminach średniej wielkości, a metropolią Rybnik nie jest, aktywność prezydenta w zakresie pozyskiwania inwestorów stanowi fundament polityki. Określenie spójnej wizji rozwoju miasta to początek działań, które w szczegółach powinny być rozpisane na co najmniej kilka lat.

Stworzenie mapy inwestycyjnej, prognoza korzystnej polityki podatkowej, odpowiednie kierunki zagospodarowania przestrzennego to nierozłączne elementy procesu proinwestycyjnego, którego w Rybniku dzisiaj niestety nie widać. Chciałbym, by mieszkańcy otrzymali od prezydenta Piotra Kuczery wyraźny sygnał, którego efektem może być wzrost atrakcyjności miasta nie tylko w obszarach kultury i rekreacji. Chciałbym, aby byli zadowoleni również z możliwości wykonywania tu pracy.

Stworzenie konkretnej oferty inwestycyjnej to kolejny etap. Oferty, która nie będzie leżeć w biurze obsługi inwestora, tylko będzie przedkładana jako oferta miejska w siedzibach izb zrzeszających podmioty gospodarcze z Polski i zagranicy. Oferty, która będzie zgodna z określoną na początku wizją inwestycyjnego rozwoju miasta. Oferty, którą pan Wojciech Student pełniący funkcję pełnomocnika ds. m.in. inwestycji zareklamuje nie tylko w Polsce, ale przedstawi również ambasadorom wielu krajów planujących inwestycje w Polsce. Wiem, że nie będzie to proste, ale w dzisiejszych czasach bez uporu i determinacji trudno cokolwiek zrealizować. Chciałbym wierzyć, że rozwój gospodarczy jest dla władz naszego miasta priorytetem i za kilka lat będziemy mogli z dumą patrzeć na rozwijający się Rybnik.

Komentarze

Dodaj komentarz