Zdzisław Kuczma prezentuje Janowi Murze propozycję herbu Rybnika / Adrian Karpeta
Zdzisław Kuczma prezentuje Janowi Murze propozycję herbu Rybnika / Adrian Karpeta

Członkowie Rybnickiego Alarmu Smogowego Zdzisław Kuczma, Henryk Hyła oraz Oliwer Palarz złożyli dzisiaj na ręce szefa rady miasta Jana Mury petycję zawierającą wniosek o zmianę herbu Rybnika. Dołączyli swoją propozycję – szczupaka, w masce przeciwgazowej, duszącego się w rybnickim smogu.

- Jeśli dzisiejszej nocy przyszedł na świat jakiś nowy rybniczanin, to zaczerpnął powietrza, w którym było 540 mikrogramów pyłów w metrze sześciennym. To jest dawka zabójcza. Ten noworodek również zaczął dzisiejszej nocy palić papierosy, bo ilość rakotwórczego benzopirenu, która wynosi 12 nanogramów w metrze sześc. i jest 12. razy większa od normy dopuszczalnej ma ten sam skutek, co wypalenie dziesięciu papierosów w ciągu doby – mówi Zdzisław Kuczma.
- Rybnicki samorząd robi co może w walce ze smogiem. Ostatnio padła propozycja, by wyjść do szkół, do dzieci, które są bardzo zagrożone. I przez nich wpływać na rodziców – stwierdza Jan Mura, szef RM.

5

Komentarze

  • Titek Smród w Rybniku. 11 listopada 2016 23:35Wara od naszego smrodu bo on jest nasz.Ilekroć z Niemiec wracamy do Rybnika i od Gliwic widać smog,zastanawiamy się nad tym że gdyby nie pierwsza wojna światowa to dziś ludzie tu mieszkający mieliby i więcej pieniędzy i zdecydowanie czystsze powietrze.Nawet w Czechach jest lepiej i czyściej( o dworcach i kolei lepiej nie wspominać).W polskich gazetach z początku tego wieku można przeczytać takie cuda jak to miało być super od 2008 czy 2011 roku (robimy porządki w starym domu).W nowych gazetach też cuda obiecują .Może chodzi o to by Ślązacy wyjechali lub wcześniej wymarli.
  • Stanik z Rybnika Niemcy zlikwidują smrur w Rybniku 11 listopada 2016 07:06Od dziesiątków lat przeklina się na smród w Rybniku a dlaczego? bo rząd w Warszawie jak i w Rybniku jest za głupi aby ten problem rozwiązać , tym by się musiały zająć Niemcy , ale jak dasz taką propozycję to cie zaraz Polacy oplują faszystą Hitlerowcem itd. Niestety przykładu z Niemiec nie biurom tylko z wschodu i w tym kierunku idzie całą gospodarka .. Dopóki Polski będą rządzić to tak pozostanie , Autonomia Śląska to może zmienić i rządzić powinni Śląsacy Ąutochtony na Śląsku a nie zaburzenie w chlywie wychowane.
  • Henryk Czad 10 listopada 2016 10:46Dlaczego ten wyświetlacz na ulicy Kościuszki,który ma informować mieszkańców o stężeniu PM10 i innych świństw jest wieczorami wyłączony.To właśnie wtedy powinien on uświadomić ludzi co wdychają.Za to w ciepłe i pogodne dni ładnie informuje zmuszonych oddychać ludzi jakie to własnie niskie stężenie w naszym przecudnym mieście mamy.
  • Cierpiący na astmę Morderczy smród 10 listopada 2016 10:28Rybnik to miasto nie z ikrą ale z zabójczym smrodem.
  • Mieszkaniec tego smierdzącego miasta. Smog 10 listopada 2016 10:24Popieram pana całkowicie panie Kuczma.Jestem z panem.

Dodaj komentarz