Według blogerów, w pierwszej kolejności warto pojechać do Raciborza. / Materiały prasowe
Według blogerów, w pierwszej kolejności warto pojechać do Raciborza. / Materiały prasowe

Anna i Łukasz, tak jak Rosalia i Gustav z Francji, opisują swoje eskapady pociągiem w internecie. Promują ciekawe miejsca, a na pierwszy ogień poszedł Racibórz. Wpisy naszych blogerów mają inspirować przede wszystkim tych, którzy nie mają pomysłu na weekend.

Koleje Śląskie nawiązały współpracę z blogerami podróżniczymi Anią i Łukaszem. Ci młodzi ludzie prezentują podróżnym na swojej stronie urokliwe miejsca w województwie śląskim i zachęcają do jazdy pociągiem. 
Ania i Łukasz z Mysłowic i Rudy Śląskiej prowadzą bloga sofarsofine.com od października 2015 roku, na którym opisują swoje wojaże. Teraz wspólnie z KŚ podpowiadają jak, dokąd i za ile (najtaniej) pojechać, by zobaczyć ciekawe miejsca, odpocząć. Na dobry początek zaproponowali odwiedziny w Raciborzu. - Tu możecie przede wszystkim wybrać się do zamku i pobliskiego browaru, najstarszego na Śląsku. Pod tym względem bije on na głowę Żywiecki i Tyski. Pierwsze doniesienia o ważeniu piwa w tym regionie pochodzą z końca XIII wieku – piszą blogerzy w bogato ilustrowanym zdjęciami materiale. - Prawdopodobnie jesteśmy pierwszym i jedynym przewoźnikiem samorządowym w Polsce, który właśnie w taki sposób promuje turystykę i zachęca do podróżowania pociągiem – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy KŚ. Skąd wziął się pomysł? - Zainspirował nas francuski przewoźnik SNCF, który ma swoją Rosalię i Gustava, a my Anię i Łukasza – uśmiecha się Wawrzaszek.
Wraz z pojawieniem się blogerów na stronie internetowej KŚ, zaktualizowano także w zakładce Turystyka treści poświęcone wspólnej ofercie naszego przewoźnika i Kolei Czeskich (kolejeslaskie.com/obsluga-podroznych/oferty/na-wycieczke/czechy/). Dzięki zmianom zaplanowanie wycieczki np. do Pragi będzie jeszcze prostsze. Teraz w jeszcze bardziej przejrzysty i atrakcyjny sposób przedstawiamy możliwości dotarcia do intrygujących miejscowości u naszych południowych sąsiadów. W jednym miejscu w łatwy sposób można sprawdzić m.in. ceny biletów, i gdzie je kupić, oraz co warto zobaczyć w poszczególnych miejscowościach. Przykładowo, dzięki wspólnej ofercie przewoźników można m.in. pojechać i wrócić z Katowic do Ostrawy za 27,20 zł, natomiast przejazd dla dwóch osób tam i z powrotem z Katowic do Pragi to wydatek rzędu ok. 164 zł.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt
Baner reklamowy

Komentarze

Dodaj komentarz