Masłowski: Zombie

Empatia to mniej więcej tyle, co umiejętność przyjęcia sposobu myślenia innych osób, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość Coby nie zwariować w otaczającej rzeczywistości czasami ćwiczę, żeby zrozumieć, jak to jest myśleć inaczej. Oto skromna próbka tych ćwiczeń.

"Lemingi, całe rzesze lemingów. Bezmyślne stworzonka, co idą za pieniądzem i łatwizną. Ludzie bez wartości i bez pomyślunku, co to propagandę TVN biorą za prawdę. Te ich kobiety z czarnymi parasolami, gromadzące się na placach wielkich miast. Takie to słabe i cherlawe, takie ne nasze. Lewaki. Byle smog (przecież zawsze był) podobno ich zabija. Ktoś mądrzejszy z Warszawy wpadł na pomysł, żeby ściąć drzewa. Wiadomo – jedno drzewo daje tlen czterem ludziom, to pozbędziemy się trochę drzew. I cherlaków. Wtedy nasi ruszyli kupą rżnąć, co rośnie. Jakoś w sercu pojawił mi się niepokój, bo nie zawsze było to mądre, szczególnie kiedy cięli te dęby i lipy staropolskie. Niedawno też w "Nowinach" przeczytałem, że w Wodzisławiu i jeszcze gdzieś przydarzyła się przy tym tragedia. Była też w Rzeszowie. Starsi ludzie, porządni katolicy poginęli, kiedy ścinali drzewa. Nie ci chyba mieli padać.

A już całkiem w głowie namieszał mi taki znajomy profesor z katolickiego uniwersytetu. Podobno jego znajomy pop, taki, co jest blisko władzy w Moskwie, zdradził mu co nieco. Wypił co najmniej jedną połówkę za dużo. Wiadomo – polska głowa nawet Ruska pokona. Mówił ten pop, że to taki plan Putina. Odkrył podobno, jak to było, że taki mądry niemiecki naród za Hitlerem poszedł. Potrafi zamieniać ludzi z zombie. I podobno to on jakoś miesza wśród porządnych ludzi prawicy. Co ścinają teraz drzewa jak te zombie. Słyszałem w "Wiadomościach", że jeszcze jakiegoś niebieskiego wieloryba wypuścił. Taki plan, żeby naszą młodzież niszczyć. Trochę się boję, panie prezesie.

Czytam powyższy fragment raz po raz. Poprawiam. Nie jestem zadowolony, bo łatwe myślenie to dla mnie nie jest. Będę musiał jeszcze sporo poćwiczyć, żeby ten obowiązujący nurt logiki przyswoić. A jak wy sobie radzicie?

9

Komentarze

  • zdrowy z udziałem głowy sPISek 31 marca 2017 22:35Widać po komentarzach ilu ludzi to zabolało :) A to prawda jest! Urojenia i mamrotanie. Biedny ten kraj wiecznie wypatrywanej zdrady i innych urojeń. Oj biedny.
  • inferno POwski bełkot 31 marca 2017 13:16Tyle w temacie
  • Lemur hehehe 31 marca 2017 10:21Wy tu o koncercie, a Masłowski o czymś innym. Nie pomyliliście tematu?
  • Janusz Boguszowice 31 marca 2017 09:09Jeśli za ten milion choć trzy bloki na osiedlu w Boguszowicach przestaną kopcić, to ja jestem ZA! I jeszcze jedno - wreszcie miasto przyznało się do tego, że jest jednym z większych trucicieli w Rybniku. Może wyszło to przy okazji, ale dobrze że tak się stało. Od dawna nie jestem w stanie zrozymieć tego, dlaczego ZGM nie podłączał swoich budynków do ciepła systemowego.
  • anonim na Urząd???? Na FB? 31 marca 2017 06:12Panie Masłowski "wy" jak POtrzebujecie to wyłowicie niewygodnego człowieka spod ziemi. Zatem proszę się nie dziwić, że ludzie się boją, tak jak bali się POprzedniej "komuny" i piszą anonimowo. Śmiem twierdzić, że POprzednia jedynie słuszna partia(NIGDY NIE BYŁEM JEJ ZWOLENNIKIEM!!!) często wysłuchała człowieka z problemem, a wy często takiego człowieka "demokratycznie" niszczycie
  • kris Do Walenty 30 marca 2017 16:58Daj se siana chłopie. Dla mnie ważniejsze jest to jakim powietrzem oddycham ja i moje dzieci, a nie jakiś koncert za dwie bańki na którym z Rybnika była garstka ludzi, bo reszta przyjeżdżała na kilka godzin z innych części kraju.
  • Walenty Panie Masłowski 30 marca 2017 16:52Miło, że odpowiedział Pan na mój komentarz. Nie uważam, żeby kontakt przez stronę gazety do której Pan pisze, był gorszy od kontaktu np. na FB. To tytułem wstępu. Podtrzymuję, że koncert LP dostaliście panowie na tacy od poprzedników i dobrze Pan o tym wie. Imprezy dodatkowe - to fakt, to była inwencja obecnej ekipy i brawo za to. I nawet biłem brawo, kiedy mówiliście, że za rok rozwiniecie ideę koncertu. Jednak to jak ją "rozwinęliście", widzimy dziś. Określiłbym to mianem "zwinięcia" - najpierw Music And Water Festiwal na poziomie festynu w Nędzy, a teraz rezygnacja z koncertów wogóle. I proszę mi nie mówić, że powodem tej decyzji jest chęć przewietrzenia miasta. Jestem w tej grupie odbiorców, którzy myślą i nie łapią się na takie pijarowe slogany. Dziękuję raz jeszcze za odpowiedź.
  • Piotr Masłowski do walenty 30 marca 2017 14:18Proszę do mnie napisać na urząd, profil publiczny na facebooku lub w innej formie, w której mógłbym pisać do osoby, a nie anonimowego komentatora. Tym bardziej, że jestem zwolennikiem dyskutowania, ale też trzymania się faktów. LP było ogłoszone w marcu 2015, cztery miesiące po wyborach. Nie był to "gotowiec", gdyby nim był to pan Fudali pochwaliłby się nim w kampanii. Wydarzenie było obudowane całym szeregiem imprez wymyślonych przez ekipę prezydenta Kuczery (Rybnik Park), a i tak frekwencja była niższa od zakładanej. Dlatego koncert przyniósł straty finansowe, pomimo największego wkładu miasta. Z resztą podanych danych jest podobnie. Są "prawie" prawdziwe, ale to robi dużą różnicę. Także jak chcemy dyskutować to o faktach i jawnie. A jak widać sondaże: mieszkańcy zdecydowanie popierają decyzję prezydenta w tej sprawie. Nawet pan Dwornik, szef klubu radnych PIS napisał felieton pochwalający taką decyzję. Pozdrawiam i czekam na oficjalny kontakt.
  • walenty Panie Masłowski 30 marca 2017 13:42A jak to było z tym koncertem? Pokażę Pana sposób widzenia rzeczywistości: Rok 2015, Adam Fudali zaklepuje koncert Linkin Park, który okazuje sie sukcesem frekwencyjnym. W kampanii wyborczej Piotr Kuczera mówi: koncert będziemy kontynuować. Na samym koncercie LP lansuje się już nowa ekipa, która tuż po imprezie mówi: Było fajnie, alwe znajdziemy nową formułę, będzie ciekawiej. Rok 2016: Music and Water Festival, czyli nowa koncepcja. Klapa pod każdym względem. Po festiwalu mówi Pan: za rok będzie lepiej. Rozwiniemy koncepcję, która jest słuszna. Grudzień 2016: komunikat z miasta: przed świętami poznamy wykonawców na przyszły rok i ruszy sprzedaż biletów. Marzec 2017: Prezydent Kuczera mówi: smog jest ważniejszy od koncertu. Damy pieniądze na termomodernizację. Podsumowując Pana sposób widzenia rzeczywistości: wziąć zabawkę i rozkręcić ją na części mówiąc, że zrobi Pan z niej lepszą zabawkę. A potem rozpłakać się nad rozbebeszonymi flakami i mówić wszystkim dookoła, że kroił Pan cebulę. Zgadza się?

Dodaj komentarz