Scenariusz dla Gwiazdy

Naprzód Zawada nie zdołał uzyskać korzystnego rezultatu w meczu z wyraźnie lepszymi gospodarzami największego wydarzenia na A-klasowych boiskach w tej rundzie, a Gwiazda uporała się- po ciężkiej przeprawie- z Bełkiem.Mistrzowie jesieni przegrywali 0:2 już w 18.minucie meczu. Szczęście wyraźnie sprzyjało „jedenastce” Bełku, który wykorzystał do tego momentu wszystkie stworzone okazje. Przyjezdni pudłowali, ale jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania. Gdy wydawało się, że zdobycie bramek „do szatni”, zdecydowanie zwiększyło nadzieje piłkarzy Gwiazdy na rozstrzygnięcie spotkania na swoją korzyść, Bełk znów zadał celny cios. Goście odpowiedzieli wyrównującą bramką i stanęli przed szansą objęcia prowadzenia z rzutu karnego. Nie wykorzystali tej okazji, ale tuż przed upływem 90. minuty strzelili czwartego gola. Arbiter przedłużył mecz o pięć minut, gospodarze rzucili się do decydującego ataku, ale kontra gości ustaliła wynik tego niezwykle zaciętego i dramatycznego pojedynku.Dzięki odniesionemu w Bełku zwycięstwu Gwiazda zachowała status zespołu, który nie stracił ani jednego punktu w meczach wyjazdowych. Brakujące do kompletu pięć punktów to efekt „wpadek” na własnym boisku.Dzięki trzem punktom zdobytym kosztem Naprzodu znacznie podniosła się wartość akcji MOSiR-u. Jednak w Skrzyszowie nikt nie wierzy, że wiosną Gwiazda mogłaby stracić więcej niż siedem punktów.Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie piłkarze Hadeksu Szeroka i Baranowic. Baranowiczanie nie przegrali w ośmiu kolejnych meczach i uchodzili za cichego faworyta wyjazdowego spotkania. Potwierdzili swoją dyspozycję już w pierwszej odsłonie, strzelając gospodarzom 4 bramki. Po przerwie piłkarze Hadeksu zagrali bardzo otwarcie, efektem czego było dziewięć goli zdobytych przez oba zespoły.Wszystkie spotkania 17.kolejki odbywały się w ciężkich warunkach; w Świerklanach nie doszło do meczu Fortecy z Granicą Ruptawa z powodu złego stanu boiska.Wyniki 17.kolejki: MOSiR Żory- Naprzód Zawada 3:0 (0:0) Adamczyk 2, Bomba, Forteca Świerklany- Granica Ruptawa mecz się nie odbył, Gołkowice- Skrbeńsko 3:1 (2:0) Tekieli, Sajbor 2 dla Gołkowic, Czarni Przegędza- Orzeł Palowice 0:2, Płomień Ochojec- Jedność Jejkowice 2:3, MKS Radziejów- Polonia Łaziska 1:1 (1:0) Ł.Nogły dla Radziejowa, Hadex Szeroka- Baranowice 4:9 (0:4) Skulski 2, Watral, Woźnica dla Szerokiej, Bełk- Gwiazda Skrzyszów 3:5 (2:2) Tomaszek 3, Folwarczny, Kiełkowski dla Gwiazdy, pauzowały Wilki Wilcza1.Skrzyszów 16 43 59:262.Zawada 16 40 55:213.MOSiR Żory 16 36 57:204.Jejkowice 16 32 43:265.Radziejów 16 31 26:206.Baranowice 16 26 38:377.Ruptawa 15 24 50:358.Bełk 16 24 29:309.Łaziska 16 23 19:3210.Palowice 16 17 28:3711.Wilcza 16 17 32:4412.Świerklany 15 16 27:4113.Gołkowice 16 14 21:4114.Ochojec 16 12 29:4315.Skrbeńsko 16 12 24:4116.Szeroka 16 10 27:5417.Przegędza 16 8 18:36