Nieoczekiwana zmiana ról

Dla rybniczan było to zaledwie trzecie przegrane spotkanie. Czy w meczu rozegranym w sobotę w Wodzisławiu potwierdziła się prawda o swoistych prawach, jakimi rządzą się derby, czy też jest to zapowiedź zmiany ról, jaką w drugiej rundzie będą pełnić zespoły Odry i MKKS-u ?Rybniczanie przegrali drugi mecz z rzędu w rundzie rewanżowej i ich sytuacja staje się coraz mniej klarowna. W najbliższy czwartek, 29 listopada, o godz. 17.00 czeka ich kolejny ciężki mecz z Pogonią II Ruda Śląska.- Uważam, że rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie. Udało się nam je rozstrzygnąć w pierwszych dwóch kwartach, a w zwycięstwie szczególnie dopomogła nam „ławka”. Przed meczem skręcił nogę doświadczony Dąbrowski, ale postawa Marcina Marczyka, Grzegorza Stachowiaka czy znakomicie dysoponowanego Tomaszewskiego w pełni zrekompensowała tę stratę; dobrą zmianę dał Łukasz Ochodek; Marczyk zanotował w sobotę 12 przechwytów. Większość meczu broniliśmy na całym boisku. Derby są dla nas zawsze bardzo prestiżowe i ważne, dlatego tym bardziej cieszy nas wynik. Graliśmy w tym meczu konsekwentnie, długimi akcjami; był moment, że nasze prowadzenie spadło do 10 „oczek”. Duże znaczenie ma również to, że wszyscy zawodnicy zapunktowali. Może dzięki temu zwycięstwu odbudujemy się psychicznie, spróbujemy jeszcze powalczyć i wskoczyć w bezpieczniejsze rejony tabeli- mówi trener Odry, Grzegorz Korzeń.-Odra wygrała zasłużenie. Szybko złapaliśmy faule, po trzech minutach gry skręcił nogę Bartek Kozieł. Przy fatalnie przegranej drugiej kwarcie, trudno było odrabiać stratę. Dwóch zawodników miało do przerwy po cztery przewinienia, kolejni po trzy- nie mogliśmy więc bronić na całym boisku. Wodzisławianie grali ładnie, z werwą, podobali mi się; imponowali skutecznością- jedenaście razy trafiali za trzy punkty, przy naszych trzech celnych rzutach za trzy- powiedział trener MKKS-u, Ksawery Fojcik.W spotkaniu z Odrą w zespole MKKS-u zadebiutował po kilkuletnim rozbracie z rybnickim zespołem, Tomasz Grzybek.Podbudowanych derbowym zwycięstwem wodzisławian czeka teraz ciężki mecz w Prudniku.Odra Wodzisław- MKKS Rybnik 96:81 (27:24, 28:13, 16:23, 25:21)Pkt.: Tomaszewski 26, Skrzypek 16, Marczyk 14, Zieliński 11, Ochodek 11, Kobacki 8, Stachowiak 6, Harlak 4, Starzyński 0- Grabiec 20, Bednarek 18, Kupczak 11, Gawałek 10, Rduch 9, Pierchała 5, Kuna 3, Grzybek 3, Kozieł 2, Mrówczyński 0.