post image
Szarik był strasznie skołtuniony, dlatego trudno zobaczyć jak bardzo jest wychudzony / Pet Patrol Rybnik

Jedna z wczorajszych (10 października) interwencji Pet Patrolu Rybnik, zakończyła się odebraniem psa w fatalnym stanie. - Widzieliście kiedyś psa, który jest tak skołtuniony, że trudno określić, gdzie przód a gdzie tył? Tak właśnie jest w tym przypadku. Rzekomo to stary pies, ze względu na ogólne zaniedbanie, ciężko określić jego wiek: 10, 12, a może 14 lat – mówi Małgorzata Świerczyńska, wolontariuszka organizacji.

Pod tą stertą filcu i kołtunów, są same kości. - Ani my, ani lekarze nie są na razie w stanie powiedzieć, czy jego wychudzenie, to efekt głodzenia czy choroby. Piesek nie miał siły ustać...rozważaliśmy eutanazję, bo jest naprawdę w fatalnym stanie. Powstrzymały nas wyniki krwi, które nie są złe, dlatego postanowiliśmy dać mu szansę. Piesek został w przychodni na intensywnej terapii – informuje pani Małgorzata.

Został odrobaczony, od razu wyszło z niego mnóstwo pasożytów. - Dostaje kroplówki, apetyt ma wilczy. Jeśli jego stan się poprawi, rozpoczniemy dalszą diagnostykę. Póki co, nie udało się zrobić mu badania RTG. Lekarze weterynarii mówią, że nie widzieli jeszcze takiego wychudzonego psa – zaznacza wolontariuszka. Rokowania są ostrożne. Najbliższe godziny zdecydują, czy pies przeżyje.

- Zgłoszenie dostaliśmy od osoby anonimowej. Nasz patrol zastał właściciela. Tłumaczył, że pieska przygarnął, a jego stan wynika ze starości. Wiek Szarika określił na 18 lat. Mówił, że pies jest karmiony. Obok były kawałki suchego pożywienia i trochę mleka – opowiada Małgorzata Świerczyńska.

Właściciel podpisał zgodę na oddanie czworonoga. - Kochani, prosimy nie wpłacać na razie darowizn dla tego psiaka, bo chcemy być uczciwi względem Was. Sytuacja może być jutro bardzo smutna i będziemy musieli podjąć jedną z tych najtrudniejszych decyzji... - dopowiada wolontariuszka.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.