post image
Poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Maciej Kopiec / Materiały prasowe

Zdobył pan jedyny w okręgu rybnickim mandat poselski dla Lewicy. Czy liczył pan na tak dobry wynik?

Ciężka praca przynosi efekty. Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku. Nie zaskoczył mnie, naprawdę, choć myślałem, że będzie trochę niższy. To dla mnie ogromne zobowiązanie do dalszej pracy.

Jakimi obszarami będzie zajmował się pan w Sejmie?

Nie wybrałem jeszcze komisji. Przyglądam się i zdecyduję w najbliższym tygodniu. Z tych obszarów, o których mówiłem w kampanii zależy mi na obywatelskim państwie – przyjaznym, świeckim. Jeśli chodzi o sprawy socjalne, to bardzo zależy mi na godnych emeryturach dla ludzi kończących pracę zawodową i w końcu sprawnie działającej służbie zdrowia.

Uważa pan, że to można zrobić?

Kropla drąży skałę. Lewica będzie miała w Sejmie kilkudziesięciu posłów, którzy wyznają te same wartości. Myślę, że będziemy robili wszystko, co w naszej mocy, by te nasze wartości zostały wdrożone w życie.

Z jakimi ugrupowaniami, parlamentarzystami chciałby pan współpracować?

Jeśli chodzi o na przykład przyjazne państwo, nieistotna jest dla mnie opcja polityczna. Mogę rozmawiać z każdym, gdy pozwoli to pomóc ludziom. Nikogo nie wykluczam i nikogo nie chcę wskazywać.

Jest pan nowym człowiekiem w ogólnopolskiej polityce. Jakie ma pan doświadczenia w pracy publicznej?

Budowałem dwie partie. Pierwszą był Twój Ruch Janusza Palikota. Byłem zastępcą, a następnie przewodniczącym okręgu. Od 2017 roku budowałem Wiosnę Roberta Biedronia w okręgu gliwickim. Po czym wróciłem kandydować do Sejmu z rodzinnego Rybnika. Oprócz tego założyłem kilka stowarzyszeń.

Rozmawiał: Ireneusz Stajer

Komentarze

  • shpt Śląska kultura i językNie zapomnij o języku i śląskiej tożsamości. Praca nad uznaniem języka śląskiego oraz dopisaniem naszej etniczności do ustawowej listy powinna być priorytetem dla każdego nienarodowego parlamentarzysty z Górnego Śląska.
  • Francek wyboryKomunisty to ciule bez ambicje,powinni sami sie w byrna klupnyc.
  • Francek wyboryKomunisty to ciule bez ambicje,powinni sami sie w byrna klupnyc.
  • supermek2684 TAK LGBT-SODOMITY A ZYCIE I RODZINA ??!!TAK JEDEN EURODEPUTOWANY PER KOHUT TEZ ZAPOMNIOL O REGIONIE GORNOSLASKIM I TYLKO FELIETONIKI PISZE NA TYM NOWINACH RYBNICH WIEC WIADOMO PIENIAZKI NIE SMIERDZA NAWET MARKSISTOWSKO SEKSUALNIE JESLI NAWET Z DEPRAWATOROW JEST WIOSNA SODOMITOW PER BIEDRONIA I CO PER BIEDRON MIAŁ ZREZYGNOWAC I CO ZROBIL WIDAC ZALEZALO MU TYLKO NA CHCIWOSCI NIE TEDY DROGA NIESTETY JAK MA REPREZENTOWAC NASZ KRAJ TO MA SIE SZANOWAC TRADYCJE I KOSCIOŁ A NIE ROBIC ZGNILIZNY MORALNEJ I REWOLUCJI DEGENERACJI SEKSUALNEJ LGBTQ CZYLI WPROWADZAC PEDOFILOW DO NASZEGO KRAJU BO WIEM ZE CZESC Z SODOMITOW MOWIE O LATARNIKACH SA PO PROSTU ZBYT POPEDLIWI CZYLI MAJA NIEZDROWE SMAKI ZLE MYSLI I MOLESTUJA TE DZIECI LUB MLODZIEZ TAKA PONURA PRAWDA PRAWDY NIE ZAKRZYCZYCIE ZE PER BIEDRON ZE SWYM PARTNEREM DOSTAJE PIEKNE PIENIAZKI NA TE PSEUDOLIBERALNE NAUKI O EDUKACJI SEKSUALNEJ DOBRZE ZE TV I W INTERNECIE POKAZUJA PRAWDE O OBLICZACH TEJ TZW TOLERANCJI KTORA NIESTETY NIE MA NIC Z TOLERANCJA WRECZ DEPRAWUJE SEKSUALNIE I STWARZA PATOLOGIE SEKSUALNA JUZ NIE MOWIAC O CZESCIOWEJ EUTANAZJI BO TO TYLKO NIEMCY HITLERA ROBILI WIEC DLA MNIE TO EUROBOLSZEWIKI I EURONAZISCI EUROHITLERKI W ZŁYM ZNACZENIU TEGO SŁOWA JESTEM HETEROKATOLIKIEM NIE ZYCZE SOBIE ZBOCZENCOW W MOIM KRAJU NIGY PRZENIGDY BEZPARTYJNY POLAK GORNOSLAZOK 35 LAT LOT

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.