post image

Sekcja pływacka RMKS-u zachęca dzieci z klas I-IV szkół podstawowych do rozpoczęcia przygody z pływaniem. – Jest to jedna z nielicznych dyscyplin sportu, podczas uprawiania której pracują wszystkie duże partie mięśniowe, stąd równomierny ich rozwój. Jest bardzo korekcyjne, czyli jest wręcz niezbędne dla dzieci, pomagając im w utrzymaniu właściwej sylwetki ciała – tłumaczy Rafał Tymusz, kierownik sekcji, dodając jednocześnie, że umiejętność pływania jest jedną z najbardziej niezbędnych, którą człowiek powinien posiąść – ponieważ często ratuje życie.
Trening pływacki w początkowym okresie to nauka prawidłowych sportowych stylów pływania wraz z wszystkimi elementami techniki (np. skoków, nawrotów) oraz praca nad rozwojem wytrzymałości ogólnej. Wprowadza się także akcenty rywalizacji sportowej. – Później rozpoczyna się pracę nad innymi zdolnościami motorycznymi, jak szybkość, siła, wytrzymałość specjalna oraz wprowadza się regularne starty w zawodach pływackich. W treningu pływackim niezbędna jest systematyczność i konsekwencja w działaniu. Warto jednak podjąć ten wysiłek, ponieważ pływanie po prostu jest piękne – kończy Tymusz.
Zajęcia pływackie RMKS-u odbywają się od poniedziałku do piątku (w godz. 16-18) na pływalni Yntka w Rybniku przy ul. Powstańców Śl. Kontakt z trenerami w sprawie zapisów możliwy jest podczas tych właśnie zajęć.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.