post image

Dofinansowanie ma pochodzić ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 – poddziałanie 10.2.2 „Rozwój mieszkalnictwa socjalnego, wspomaganego i chronionego oraz infrastruktury usług społecznych - RIT.

Przedmiotem projektu jest adaptacja zdegradowanego i opuszczonego byłego wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Świerklańskiej 4 na potrzeby centrum usług społecznościowych. Budynek ma być kompleksowo zaadaptowany w celu stworzenia domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży.


W południowo-wschodnim narożniku istniejącego obiektu zaprojektowano windę oraz klatkę schodową.

Do budynku ma prowadzić utwardzone dojście z kostki betonowej. Plan przewiduje też powstanie parkingu na 2 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej.

W obrębie terenu zaprojektowano także strefę wypoczynkową dla korzystających z centrum, w której zaplanowano obiekty małej architektury takie jak: ławki, stół, kosze na śmieci, piaskownica, wieże ze zjeżdżalnią.

 

Realizację projektu zaplanowano na 2020 r. Wartość projektu wyniesie 2 891 942,50 zł, z czego dofinansowanie to 2 311 583,55 zł. Miasto dołoży do inwestycji z budżetu 580 358,95 zł.

 

Dokumentację techniczną projektu można zobaczyć TUTAJ. Miasto zachęca do konsultacji projektu i składania ewentualnych uwag - można je kierować na adres: gospodarka@um.rybnik.pl do 28 października 2019 r.

Galeria

Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.