post image
Dotąd jedynym żłobkiem w Rybniku była "Wesoła Rybka" / Dominik Gajda

Jak dotąd jedynym żłobkiem w Rybniku jest "Wesoła Rybka" mieszcząca się przy ul. Orzepowickiej, jednak wkrótce ma się to zmienić.

- W związku z dużym zapotrzebowaniem na miejsca opieki nad dziećmi do lat 3 oraz kilkudziesięcioosobową listą rezerwową w obecnie działającym żłobku miejskim, podjęto decyzję o aplikowaniu o środki na realizację projektu “Bliżej dziecka - filie żłobka w dzielnicach Rybnika". W wyniku konkursu miasto otrzymało środki w wysokości 753 984 zł na uruchomienie, wyposażenie i funkcjonowanie w okresie 12 miesięcy 60 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. Nowy żłobek powstanie między innymi w dzielnicy Rybnicka Kuźnia, w części budynku wykorzystywanego na potrzeby Przedszkola nr 37, na którego adaptację pozyskano środki z programu rządowego Maluch + - czytamy w uzasadnieniu projektów uchwał, które będą procedowane na najbliższej sesji Rady Miasta.

Miejski Żłobek nr 2 będzie mieścił się w Rybniku przy ul. św. Maksymiliana 24, zaś Żłobek nr 3 przy ul. Żurawiej 2a w Boguszowicach.

Obie nowe placówki zostaną utworzone 1 grudnia, a zaczną działać z początkiem stycznia 2020 roku.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.